Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Armia zagra na Chmielakach 2013

Data publikacji: 2013-04-29, Data modyfikacji: 2013-04-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Zespół Armia wystąpi 24 sierpnia 2013 r. o godz. 19.00 na scenie w Amfiteatrze w ramach koncertu Chmiel Rock.

Armia znana jest z żywiołowych koncertów o niepowtarzalnej atmosferze.  Zespół powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego.

Muzyka zespołu to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki. Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu.

Połączenie poetyckich tekstów z szerokim instrumentarium i nieskrępowaną ramami stylistycznymi ekspresyjną muzyką sprawiło, że Armia stała się oryginalnym i niemożliwym do zaszufladkowania zespołem. 10 albumów studyjnych wydanych przez zespół zdobyło uznanie zarówno wśród słuchaczy, jak i recenzentów, niektóre z nich zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej. Zapisem działalności koncertowej zespołu jest 6 wydawnictw live.

W ciągu niemal trzydziestu lat nieprzerwanej działalności w zespole grało wielu znanych i zasłużonych dla rockowej sceny muzyków.

Obecnie zespół tworzą:

Tomasz Budzyński - głos

Rafał Giec - gitary

Jakub Bartoszewski - waltornia, klawisze

Przemek Pacan - perkusja

Paweł Piotrowski - bas

*27 XI 2012 ukazała się płyta "Podróż na Wschód", zawierająca utwory zarejestrowane na żywo na planie zdjęciowym filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na niej wybrane kompozycje, często w nowych odsłonach, od "Aguirre"z pierwszej płyty Armii, przez "Popioły" i "Dom przy moście", po "Green" z wydanej w 2009 płyty "Freak", niektóre w nowych, akustycznych aranżacjach. Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy "Towards The East", w akustycznych interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka.

* 8 IV 2013 ukazała się płyta "Koncert w Trójce", nagrana 12 IX 2010 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola