Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biesiada Integracyjna w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie

Data publikacji: 2013-08-12, Data modyfikacji: 2013-08-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 8 sierpnia 2013 roku w ogrodach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie odbyła się XII Biesiada Integracyjna zorganizowana przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie przy współpracy z Krasnostawskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Krasnymstawie.

Biesiada Integracyjna stała się imprezą cykliczną pod hasłem:  „Kto tańczy, śpiewa i się śmieje ten się nigdy nie starzeje”. Głównym celem spotkania była aktywizacja i integracja środowiska seniorów z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, uczestników ośrodków wsparcia, a także promocja twórczości kulturalnej i artystycznej.

W Biesiadzie uczestniczyli podopieczni Domu Dziennego Pobytu w Chełmie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Surhowie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Różance i uczestnicy miejscowych ośrodków wsparcia: DDPS i ŚDS. Ogółem w imprezie brało udział około 250 osób.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili: Sekretarz Miasta Krasnystaw Pan Andrzej Kmicic, Starosta Krasnostawski Pan Janusz Szpak, Dyrektor  PCPR w Krasnymstawie

Pan Waldemar Fedorowicz, Główny Specjalista PCPR w Krasnymstawie Pan Krzysztof Mazurek, Dyrektor DPS w Krasnymstawie Pani Aneta Mróz, Dyrektor MOPS Pani Jadwiga Zajączkowska, kadra kierownicza MOPS – Pani Regina Flak, Pani Bożena Pleszczyńska, Pani Ewa Jastrzębska, Kierownik Filii UTW w Krasnymstawie Pani Małgorzata Antoniak, Przewodnicząca Rady Programowej UTW Pani Urszula Hus, Prezes Stowarzyszenie Integracyjnego „Magnum Bonum” Pan Wiesław Brodowski, Pan Bogusław Kalinecki, Pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krasnymstawie Pani Bogumiła Prymaczuk oraz Pan Jerzy Żuk. Wszystkich zebranych  powitała Kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej Pani Bożenna Pachla. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Sekretarz Miasta Pan Andrzej Kmicic, życząc zespołom jak najlepszej prezentacji przygotowanych utworów, a dla wszystkich seniorów i gości wspaniałej zabawy.

Biesiada ubogacona była licznymi występami chórów i zespołów, jako pierwszy wystąpił chór seniorów z DDPS, następnie wystąpili goście: zespół „ Retro” z Łopiennika pod kierownictwem Pana Jerzego Żuka, chór „Babie Lato” z Domu Dziennego Pobytu w Chełmie, chór z DPS w Nowinach oraz chór uczestników ŚDS. W występach solowych prezentowali się mieszkańcy DPS w Krasnymstawie, mieszkańcy DPS w Różance, mieszkańcy DPS w Surhowie oraz indywidualni seniorzy. Zabawa taneczna odbyła się przy muzyce zespołu pod kierunkiem Pana Ryszarda Króla. Dla seniorów spotkanie było okazją do spędzenia wspaniałego popołudnia w gronie kolegów i koleżanek, a także było okazją do integracji z  innymi seniorami.

Podczas Biesiady serwowane były dania piknikowe. Przy doskonałej pogodzie, w radosnej atmosferze Biesiada trwała do godziny 21.

Impreza w takim zakresie odbyła się dzięki środkom finansowym pozyskanym z PFRON oraz  Urzędu Miasta Krasnystaw.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola