Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Data publikacji: 2013-11-20, Data modyfikacji: 2013-11-20
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 19 listopada o godzinie 10:00 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale wręczył Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowione jako nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie co roku przyznawane jest przez Prezydenta RP, a wręczane przez Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów miast i gmin w całej Polsce. W tym roku medal otrzymało 6 małżeństw z terenu Miasta Krasnystaw.

„Bez wątpienia w Państwa życiu bywały różne chwile, ale nawet w tych najtrudniejszych momentach byli Państwo dla siebie oparciem. Nie ulega wątpliwości, że w kolejnych latach małżeństwa będą Państwo, tak jak do tej pory, wspierać się wzajemnie w każdej sytuacji. Korzystając z dzisiejszej okazji chciałbym życzyć Państwu, aby kolejne spędzone wspólnie lata małżeństwa były wyłącznie czasem szczęścia, zdrowia i radości.” - mówił Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec na chwilę przed wręczeniem medali obecnym na uroczystości małżeństwom.

Małżeństwa z terenu Krasnegostawu, które w 2013 roku zostały wyróżnione Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to:

1. Państwo Maria i Jerzy Bracha

2. Państwo Halina i Jan Frącek

3. Państwo Zenobia i Zbigniew Jaremek

4. Państwo Alicja i Aleksander Szczepanik

5. Państwo Todozja i Jan Ślusarczuk

6. Państwo Janina i Stefan Żelisko

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie uświetnił występ artystyczny dzieci z Przedszkola nr 4 im. Kubusia Puchatka. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Danutę Perestaj.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola