Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chmielaki Krasnostawskie 2013 już za nami!

Data publikacji: 2013-08-27, Data modyfikacji: 2013-08-27
A A AWydrukDrukuj  
 

43. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2013” zakończone.

Przez trzy dni Krasnystaw odwiedziło tysiące chmielakowych gości, którzy cieszyli się bogatym programem artystycznym imprezy i rosnącą z roku na rok ofertą browarów, których ilość była rekordowa. Podczas 43 Chmielaków mogliśmy poznać ofertę 43 browarów z Polski, Litwy, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji. Piękna pogoda, mnóstwo atrakcji i niezapomniane wrażenia – taki był miniony weekend w Krasnymstawie.

W piątek Chmielakowym gościom towarzyszyła w Rynku muzyka od Roots Defender i Senhor Efebo. Sącząca się ze sceny muzyka afrobeat, reggae, roots, samba, czy też etno towarzyszyła licznym chmielakowym gościom podczas degustacji dostępnych w Rynku Miejskim specjałów. Niewątpliwą gwiazdą sceny w Rynku był w chmielakową sobotę zespół Jamal, który zgromadził w centrum miasta kilka tysięcy ludzi. Prawdopodobnie była to największa publika jaka kiedykolwiek gościła na koncercie w krasnostawskim Rynku. Niezapomniany koncert zagrała w sobotni wieczór w amfiteatrze także grupa Illusion. Sami muzycy przyznali, że występ należał do bardzo udanych, co miało swoje potwierdzenie w żywiołowej reakcji publiczności.

Ważnym elementem Chmielaków jest tradycyjny Chmielakowy korowód. Na czele korowodu, który przemaszerował przez miasto szli Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak oraz Starostowie Chmielaków – Aneta Małysz i Marek Pieczykolan. W korowodzie udział wzięła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Bractwo Rycerskie, laureatki Wyborów Miss i wiele innych chmielakowych gości. Jak nakazuje tradycja korowód zakończył się na Stadionie Miejskim, gdzie chmielakowy wieniec dożynkowy przekazano na ręce Burmistrza i Starosty Krasnostawskiego.

Głównym niedzielnym punktem programu na scenie w Rynku Miejskim był niewątpliwie koncert zespołu Bracia, który cieszył się frekwencją porównywalną do występu Jamala.
W niedzielny wieczór chmielakowi goście mogli pośmiać się na występie trzech czołowych postaci polskiego kabaretu – Artura Andrusa, Piotra Bałtroczyka i Jerzego Kryszaka. Wszyscy trzej panowie udowodnili że są mistrzami dowcipu i potrafią stojąc samemu na scenie zabawiać publiczność godzinami.

Oprócz atrakcji kulturalnych należy pamiętać o II Półmaratonie Chmielakowym o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, który przyciągnął do naszego miasta blisko 600 biegaczy z całej Polski i z zagranicy, co jest dwukrotnie większą liczbą niż w roku ubiegłym. Pierwszy na metę dobiegł Bogusław Andrzejuk z Białegostoku z czasem 1:12:13. Na mecie  medale zwycięzcom (zawodnikom którzy dobiegli do mety ) wręczał Patron Półmaratonu Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec i Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki. Nad głowami chmielakowych gości podczas imprezy przelatywały paralotnie i motolotnie wzbudzając nie małą ciekawość. Organizowane już po raz trzeci „Chmieloty”, czyli Ogólnopolski Zlot Paralotniarzy przyciągnął do naszego miasta miłośników podniebnych wrażeń z całego kraju. Tradycyjnie, odbyły się także Wybory Miss Chmielaków, które wzorem ubiegłego roku ściągnęły do Rynku Miejskiego ogromną liczbę widzów. Miss Chmielaków została Joanna Kamila Łubkowska z numerem 8. Nagrody zwyciężczyniom wyborów wręczyli Burmistrz Andrzej Jakubiec oraz Starosta Krasnostawski Janusz Szpak.

Z roku na rok wzrasta zarówno liczba browarów biorących udział w Chmielakach, jak i piw zgłoszonych do konsumenckiego konkursu piw. W tym toku konsumenci wyłonili najlepsze piwa w 12 kategoriach. Ponadto przyznano wyróżnienia dla najlepszego piwa z browaru regionalnego, najlepszego piwa z browaru restauracyjnego, najlepszego piwa niepasteryzowanego oraz najlepszego piwa z polskiego chmielu. Grand Prix Chmielaków 2013 otrzymało piwo Grodzki ESB z browaru restauracyjnego Grodzka 15 z Lublina. Wyłoniono również najlepszą karczmę piwną Chmielaków, którą zostało imponujące stoisko Kompanii Piwowarskiej, która na Chmielakach świętowała 400 lat istnienia piwa Tyskie. Wszystkie wyróżnienia przedstawiciele browarów otrzymali z rąk Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca na scenie w Rynku Miejskim.

Znaczącym elementem tegorocznych Chmielaków były także działania profilaktyczne, takie jak akcja „Pamiątka z Chmielaków”, czy też działający w Rynku punkt profilaktyki. Już dziś zapraszamy wszystkich do dobrej, odpowiedzialnej i bezpiecznej zabawy za rok, na kolejnych Chmielakach Krasnostawskich. 44. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2014” odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2014 roku. Do zobaczenia!

WYNIKI WYBORÓW MISS

WYNIKI KONSUMENCKIEGO KONKURSU PIW

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola