Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Krasnegostawu 2013 już niebawem!

Data publikacji: 2013-05-17, Data modyfikacji: 2013-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w Dniach Krasnegostawu 2013, które odbędą się od 23 do 26 maja 2013 r.

Tegoroczna impreza będzie miała charakter festynu, który odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Zaułek Nadrzeczny. Nie zabraknie jednak atrakcji także w innych miejscach miasta, takich jak Rynek Miejski, Kościół pw. Św. Franciszka Ksawerego, Stadion Miejski, Krasnostawski Dom Kultury, czy też Zespół Szkół Nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Oprócz oferty kulturalnej, podczas Dni Krasnegostawu odbędą się między innymi wydarzenia o charakterze sportowo-rekreacyjnym, proekologicznym, czy też profilaktycznym i prozdrowotnym. Dni Krasnegostawu to tradycyjnie impreza skupiająca się na promocji młodych talentów oraz prezentacji działalności mieszkańców miasta.

Przy ul. Zaułek Nadrzeczny odbywać się będą koncerty, których główną gwiazdą jest grupa LemON – zwycięzcy programu Must Be The Music „Tylko Muzyka”, którzy błyskawicznie przebili się na polskim rynku muzycznym i systematycznie zdobywają coraz większą liczbę fanów w kraju. Ich debiutancka płyta już w pierwszych tygodniach sprzedaży pokryła się złotem, a promujące ją single wciąż utrzymują się na szczytach list przebojów. W piątek 24 maja zobaczyć będzie można między innymi koncert grupy Crab Invasion. Jest to młody zespół z Lublina, który w ubiegłym roku zagrał między innymi na Męskim Graniu, Heineken Opener Festival oraz OFF Festival w Katowicach. Zespół okrzyknięty został „najlepszym polskim zespołem rockowym bez płyty”. Na scenie pojawią się także dwie zdolne wokalistki. Jedna z nich to Malwina Kusior, która została odkryta przez Romana Polańskiego. To właśnie sławny reżyser pierwszy pokazał Malwinę Kusior światu obsadzając ją w głównej roli w musicalu „Taniec wampirów” w warszawskim teatrze Roma. Malwina promować będzie swój debiutancki album. Drugą wokalistką jest Olga Matuszewska, która po zdobyciu muzycznego wykształcenia w Bostonie, zagraniu licznych koncertów i wydaniu debiutanckiej płyty w USA wróciła do Polski, aby zaprezentować się rodzimej publiczności. Na Zaułku Nadrzecznym zobaczymy także między innymi mProjekt oraz grupę Zieloni, czyli rockowe zespoły utalentowanych muzyków wywodzących się z Lubelszczyzny. Ważnym koncertem odbywającym się w ramach Dni Krasnegostawu będzie również występ grupy VOX i Piotra Szczepanika, który będzie miał miejsce w niedzielę 26 maja w Kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego. Koncert organizowany jest przez Stowarzyszenie „Gloria Vitae” w ramach dofinansowanego z budżetu Miasta projektu.

Miejscem wydarzeń koncertowych będzie również Krasnostawski Dom Kultury. W niedzielę 26 maja w sali widowiskowej wystąpi Kwartet Klarnetowy „Claribel”. Koncert kwartetu uświetni uroczystość wręczenia Honorowego Wyróżnienia Miasta Krasnystaw pod nazwą „Złote Karpie”. Corocznie wręczane podczas Dni Krasnegostawu wyróżnienie dla szczególnie zasłużonych mieszkańców miasta w tym roku przyznane zostało Panu Januszowi Mazurkowi – właścicielowi firmy MAZUREK-METAL oraz Panu Markowi Wereszczyńskiemu – właścicielowi firmy WEMAX.

Tradycyjnie, podczas obchodów Dni Krasnegostawu nie może zabraknąć akcentów sportowych. Dni miasta rozpoczną się 23 maja X edycją Eurobiegów, których start i meta znajduje się na Stadionie Miejskim. Ponadto, na boiskach treningowych przy ul. Sikorskiego coś dla siebie znajdą te osoby, które zamiast stąpać twardo po ziemi wolą wznieść się w przestworza. Dzięki organizowanemu przez Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe festynowi paralotniowemu „Krasnystaw z lotu ptaka” będzie można pofrunąć ponad miastem razem z pilotem paralotni.

Miasto stara się wspierać działalność organizacji pozarządowych, dlatego też w obchody Dni Krasnegostawu włączyły się liczne organizacje, które przygotowały szereg atrakcji finansowanych

z miejskiego budżetu. Oprócz wspomnianego wcześniej koncertu Gloria Vitae oraz festynu paralotniowego będzie można także uczestniczyć chociażby w Grze Miejskiej „Gra pierwsza. Niesiecki” przygotowanej przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”. Krasnostawski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego organizuje rajd pieszy „Krasnystaw, jakiego nie znacie” dla dzieci z krasnostawskich szkół, a Stowarzyszenie Twórców Kultury „Paleta” zaprezentuje prace krasnostawskiej młodzieży stworzone na finansowanych z budżetu Miasta warsztatach podczas wystawy „Młodzi, zdolni widzą piękno naszego miasta”. Poza tym, na Zaułku Nadrzecznym znajdzie się również stoisko, gdzie swoją działalność zaprezentuje między innymi krasnostawska grupa Vivy – organizacji pozarządowej działającej na rzecz zwierząt.

Poza licznymi atrakcjami dla dzieci, gastronomią i koncertami Zaułek Nadrzeczny będzie także miejscem licznych działań z zakresu promocji zdrowego trybu życia, profilaktyki, czy też ekologii. Krasnostawski SP ZOZ oraz Sanepid prowadzić będą działania prozdrowotne polegające między innymi na udzielaniu bezpłatnych porad medycznych, będzie można także zmierzyć swój wskaźnik BMI, czy też ciśnienie krwi. Prowadzone będą także działania z zakresu profilaktyki uzależnień oraz chorób dietozależnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przeprowadzi akcję edukacyjno-informacyjną promującą rodzicielstwo zastępcze. W mieście posiadającym tytuł Mecenasa Polskiej Ekologii nie może zabraknąć także akcentów proekologicznych. Podczas Dni Krasnegostawu KRAS-EKO Sp. z o.o. zorganizuje tradycyjną już bezpłatną zbiórkę elektrośmieci.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Dniach Krasnegostawu 2013 w dniach 23-26 maja 2013 r.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola