Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dni Krasnegostawu 2013 już za nami

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Miniony weekend dostarczył Mieszkańcom naszego Miasta wielu atrakcji związanych z Dniami Krasnegostawu. Pomimo mało sprzyjających warunków atmosferycznych odbyły się wszystkie zaplanowane wydarzenia.

Cykl imprez odbywających się w ramach Dni Krasnegostawu już 23 maja zainaugurowały X Eurobiegi, w których wystartowało 264 zawodników. Tego samego dnia rozstrzygnięto także konkurs „Moja Mama”. Wyłonione w ramach konkursu prace plastyczne można oglądać na ekspozycji w Krasnostawskim Domu Kultury. Do konkursu zgłoszono prawie 130 prac.

Autorzy 16 prac otrzymali nagrody główne, natomiast 24 prace nagrodzono wyróżnieniami. Ponadto, krasnostawskie PTTK przygotowało rajd pieszy dla najmłodszych „Krasnystaw jakiego nie znacie” z których  oraz przygotowano rajd pieszy dla dzieci „Krasnystaw jakiego nie znacie.”

Piątek 24 maja okazał się być dniem pochmurnym i deszczowym. Pomimo tego, w Zaułku Nadrzecznym można było posłuchać koncertów zespołów ZIELONI, MPROJEKT i CRAB INVASION. Najbardziej zagorzałym fanom muzyki nie straszna okazała się być nawet deszczowa aura. Ci, którzy nie chcieli ryzykować stania w deszczu pod gołym niebem mogli wybrać zwiedzanie kościół pw. św. Franciszka Ksawerego.

W sobotę aura znacznie się poprawiła dzięki czemu organizowany przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie XIV Piknik Rodzinny „Działamy charytatywnie” cieszył się dużą frekwencją. Gdy tylko pozwoliły na to warunki atmosferyczne na boiskach treningowych przy ul. Sikorskiego pojawiły się pierwsze paralotnie. W ramach festynu paralotniowego „Krasnystaw z lotu ptaka” w miniona sobotę i niedzielę ok. 80 śmiałków zdecydowało się wznieść w powietrze razem z pilotami paralotni. Przez dwa dni w Rynku Miejskim można było także podziwiać wystawę prac „Młodzi, zdolni widzą piękno naszego miasta” będącą efektem zajęć przeprowadzonych z krasnostawską młodzieżą przez członków Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta”.

O godzinie 13:00 w sobotę z Zaułka Nadrzecznego wystartowała pierwsza w Krasnymstawie gra miejska pt. „Gra pierwsza. Niesiecki”. Sobotni wieczór uświetniły koncerty zespołów Prolox, Olgi Matuszewskiej oraz gwiazdy wieczoru, jaką był zespół LemOn. Grupa LemON zgromadziła na Zaułku Nadrzecznym bardzo dużą liczbę widzów, którzy po koncercie mogli bawić się na dyskotech

Niedziela podczas Dni Krasnegostawu to tradycyjnie dzień, w którym wręczane jest Honorowe Wyróżnienie Miasta Krasnystaw pn. „Złote Karpie”. Uroczystość wręczenia wyróżnienia została poprzedzona Mszą Świętą w intencji Mieszkańców Miasta. Po uroczystym wręczeniu wyróżnień tegorocznym laureatom, którymi są Pan Janusz Mazurek i Pan Marek Wereszczyński odbył się koncert Kwartetu Klarnetowego „Claribel”.

Na terenie Zaułka Nadrzecznego w niedziele wiele muzycznych wrażeń zapewniły koncerty Casper Band oraz Malwiny Kusior, której pełen energii rockowy koncert zdecydowanie przypadł do gustu przede wszystkim męskiej części publiczności.

Podczas wszystkich 3 dni imprezy można było skorzystać z bezpłatnej zbiórki elektrośmieci. Ponadto, w namiocie przy scenie można było skorzystać z obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi oraz porad medycznych. Można było także zaczerpnąć porad fachowców w zakresie profilaktyki uzależnień oraz chorób dietozależnych, czy zgłębić wiedze na temat rodzicielstwa zastępczego. Najmłodsi mieszkańcy mogli spędzić miłe chwile korzystając z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich: malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni czy jazdy na kucyku.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola