Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Dziecka w Krasnysmatwie

Data publikacji: 2013-06-04, Data modyfikacji: 2013-06-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Pokazy dogoterapii, popisy muzyczne, występy wokalne, a także konkursy edukacyjno-profilaktyczne oraz zabawy na popularnych "dmuchańcach" to tylko wybrane atrakcje tegorocznego festynu z okazji Dnia Dziecka w Krasnymstawie. Impreza odbyła się w sobotę 1 czerwca o 10.00 na Rynku Miejskim.

Organizatorzy pokazów pod hasłem "Mój przyjaciel pies" chcą udowodnili, że kontakty z czworonogami mogą być skuteczną metodą przełamywania strachu przed psem, akceptowania jego obecności w bliskim otoczeniu, eliminowania agresji i autoagresji u dzieci, a także kształtowania pozytywnych emocji, rozwoju empatii i poprawy samooceny. Dogoterapia rozwija także sferę umysłową dziecka, wpływając na koncentrację uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych oraz pobudzanie zmysłów. Dzięki właściwym kontaktom z psem dziecko czuje się pewniej we własnym środowisku, łatwiej nawiązuje kontakty i lepiej komunikuje się z otoczeniem. Zabawy z czworonogami nie były jedynym elementem dziecięcego święta w Krasnymstawie. W południe miało miejsce podsumowanie konkursu "Moja rodzina we wszystkich kolorach świata", organizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Na dużej scenie mieli szansę zaprezentować się inni artyści-amatorzy, dla których mógł to być początek kariery estradowej. Bogaty program działań profilaktyczno-edukacyjnych i prozdrowotnych, przygotowała Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i krasnostawski Sanepid. Ponadto przez cały dzień dzieci mogły za darmo korzystać z dmuchanych zjeżdżalni i trampoliny. Atrakcje na Dzień Dziecka były współfinansowane ze środków Miasta Krasnystaw, zaś organizatorem był Krasnostawski Dom Kultury. Kontynuacją obchodów Dnia Dziecka w Krasnymstawie były zawody sportowe odbywające się 3 czerwca 2013r. dla Przedszkoli i klas I – III Szkół Podstawowych, zaś tradycyjnie organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie.

Rywalizowały ze sobą dzieci z Przedszkoli Nr: 1,4,5,6,8 i klasa „0” ze Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz Szkoły Podstawowe Nr 1,4,5 z Krasnegostawu.

Dzieci startowały w 6 konkurencjach, m. in. bieg z przekazaniem pałeczki sztafetowej, rzut woreczkiem do kosza, strzał do bramki piłką nożną oraz wyścigi z przeszkodami. Największą jednak atrakcją okazał się wyścig w „tunelu”, gdzie dzieci miały za zadanie pokonać go w jak najkrótszym czasie.

W kategorii Szkół Podstawowych najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa Nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 5, a trzecie Szkoła Podstawowa Nr 4. W kategorii Przedszkoli nie prowadzi się klasyfikacji.

W trakcie podliczania punktów mogliśmy oglądać występy gimnastyczne dziewcząt z Gimnazjum Nr 1 przygotowanych przez panią Karolinę Dąbrowską, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W nagrodę dzieci otrzymały słodycze, puchary oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Organizatora.

Dyrektor MOSiR składa podziękowanie Dyrektorom Szkół i Przedszkoli oraz nauczycielkom za przygotowanie dzieci do zawodów.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola