Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Dzień zdrowych smaków i pozytywnej energii"

Data publikacji: 2013-04-23, Data modyfikacji: 2013-04-23
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 18 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 5 w Krasnymstawie odbyła się impreza prozdrowotna "Dzień zdrowych smaków i pozytywnej energii". Zorganizowana impreza była podsumowaniem prowadzonych  działań edukacyjnych w ramach ogólnopolskiego programu "Trzymaj Formę" adresowanego do uczniów gimnazjum i szkół podstawowych.

Uczestnikami imprezy byli Dyrektorzy, uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i koordynatorzy edukacji prozdrowotnych z Zespołów Szkół Nr 1, Nr 4, Nr 5 w Krasnymstawie

Organizatorem głównym imprezy była Państwowa Inspekcja Sanitarna w Krasnymstawie a jej celem było promowanie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej .

Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta Krasnystaw, Kuratorium Oświaty w Lublinie i Agencja Rynku Rolnego w Lublinie .

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Miasta Krasnegostawu Andrzej Jakubiec

W programie imprezy odbyły się dwa konkursy, które oceniała komisja konkursowa w składzie:

- Pani Monika Wachowska  z Lubelskiego Kuratorium Oświaty

- Pani Anna Kowalczyk Szot

- lek. med. Katarzyna Piłat z Grupowej Praktyki Lekarskiej Krasnystaw

 • "Wiem co jem" – zbilansowana dieta nastolatka, w konkursie tym uczniowie przygotowywali potrawy a następnie omawiali przed komisją konkursową walory zdrowotne i zasadność spożywania tych potraw przez młodzież.

 • "Pozytywną energię wyzwalam, kalorie spalam" – konkurs tańca, w konkursie tym uczniowie zaprezentowali układy taneczne pod wybrane przez siebie podkłady muzyczne

 • Nagrodę główną w obydwu konkursach zajęły drużyny z Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie, wyróżnienia otrzymały drużyny z Zespołu Szkól nr 1 i Zespołu Szkół nr 4 w Krasnymstawie.

  Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Krasnegostawu i Agencję Rynku Rolnego w Lublinie.

  UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
   
  Komentarze
  Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
  Autor:
  Kod z obrazka:
  Puste pole z komentarzem
  Puste pole z podpisem
  Wyszukaj
   
  Kreska
  Kreska
  Dodaj artykuł
  Najnowsze komentarze
   
   Kreska
    
   Polecane

   DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

    
   Brak sond
    
   Newsletter
   Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
    
    

   Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

   Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

   Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

   Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

    

   Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola