Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 6 lutego 2014 r. o godz. 14:00 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw miała miejsce II Sesja Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw. Podczas Sesji odbyło się uroczyste ślubowanie na Radnego dwójki Radnych, którzy byli nieobecni na I Sesji. W porządku obrad II Sesji Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw znalazły się takie punkty jak zaopiniowanie projektu uchwały dotyczącej programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi, jak również zapoznanie Radnych z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Programem Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Krasnystaw. Podczas sesji młodzieżowi Radni zgłosili także swoje pierwsze interpelacje.

Sesja rozpoczęła się uroczystym ślubowaniem dwójki Radnych – Weroniki Liśkiewicz i Klaudii Watychowicz z I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie. Zaświadczenia o wyborze na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw dwójce nieobecnych podczas I Sesji Radnych wręczyli Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec oraz Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Edward Kawęcki.

Kolejnym punktem obrad były interpelacje i zapytania Radnych. Radna Weronika Liśkiewicz złożyła interpelację dotyczącą lodowiska w Krasnymstawie, natomiast Radny Karol Piwko interpelował w sprawie utworzenia w mieście sekcji koszykówki lub też siatkówki. Na interpelacje odpowiedział Dyrektor MOSiR w Krasnymstawie Szczepan Olchowski. Dyrektor poinformował Radnych o warunkach jakie muszą być spełnione, aby można było utrzymać w okresie zimowym lodowisko naturalne oraz o kosztach, które musiałby ponieść samorząd jeśli lodowisko miałoby być sztuczne. Sekretarz Miasta Andrzej Kmicic zwrócił się do Dyrektora MOSiR Szczepana Olchowskiego, aby dołożył wszelkich starań (o ile pozwolą warunki atmosferyczne), aby nie tylko przyszłej zimy, ale jeszcze w tym sezonie poprawić warunki dla osób jeżdżących na łyżwach. Odnośnie interpelacji dotyczącej klubów sportowych Dyrektor Szczepan Olchowski wyjaśnił, że aby możliwe było prowadzenie sekcji, czy klubu sportowego potrzebni są opiekunowie, działacze, jak również źródło finansowania. Podkreślił przy tym, że krasnostawski MOSiR jest otwarty na współpracę z każdym klubem sportowym, jeśli znajdą się osoby chętne do jego poprowadzenia.

W kolejnym punkcie obrad Komendant Straży Miejskiej w Krasnymstawie Jacek Policha przybliżył Radnym projekt uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Krasnystaw w roku 2014. Młodzieżowa Rada Miasta jednogłośnie przyjęła przedłożony projekt. W kolejnych punktach obrad Alicja Grabiec, która pełni funkcję Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki zapoznała Radnych z Miejskim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Krasnystaw na 2014 rok oraz z  Programem Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Krasnystaw na lata 2012-2015. Alicja Grabiec poprosiła jednocześnie Radnych Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw o współpracę w zakresie zwalczania niewłaściwych zachowań związanych ze stosowaniem używek wśród krasnostawskiej młodzieży.

Przedstawienie wspomnianych wcześniej miejskich programów przez Alicję Grabiec wyczerpało porządek obrad. Nie mniej jednak, Młodzieżowa Rada Miasta poza przyjętym porządkiem Sesji złożyła Burmistrzowi Krasnegostawu propozycję rozegrania meczu w siatkówkę pomiędzy reprezentacjami uczniów i nauczycieli, a członkami krasnostawskiego samorządu. Burmistrz Andrzej Jakubiec przyjął taką inicjatywę z entuzjazmem.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola