Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

J.W. Construction Holding S.A. po trzech kwartałach: dobre perspektywy

Data publikacji: 2017-11-13, Data modyfikacji: 2017-11-13
A A AWydrukDrukuj  
 
J.W. Construction Holding S.A. po trzech kwartałach: dobre perspektywy

Po trzech kwartałach 2017 roku J.W. Construction Holding S.A. utrzymuje stabilny poziom sprzedaży. W tym okresie Spółka znalazła nabywców na 1239 lokali w porównaniu do 1171 sztuk w analogicznym okresie roku poprzedniego. Przychody Spółki po trzech kwartałach 2017 roku wyniosły 228 mln zł przy zysku operacyjnym 14,3 mln zł i wyniku netto 3,1 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu narastającym wyniosła 25%.

Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich ocenia wyniki Grupy:

W III kwartale rozpoczęliśmy przekazania lokali z części mieszkaniowej etapu C osiedla Bliska Wola w Warszawie, 185 z 224 przekazanych lokali pochodziło z tej inwestycji. Zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości dopiero po przekazaniu Klientom lokali możemy rozpoznać przychody w rachunku wyników. W kolejnym kwartale planujemy przekazać resztę lokali z wolskiej inwestycji (blisko 300 lokali), ale także m.in. zdecydowaną większość mieszkań z zakończonego w październiku osiedla Zielona Dolina II etap I na warszawskiej Białołęce. 
Pod względem przekazań IV kwartał ma lepszy potencjał niż narastająco pierwsze trzy kwartały bieżącego roku.

W samym III kwartale Grupa odnotowała ponad 92 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 6,6 mln zł. Marża brutto ze sprzedaży w ujęciu kwartalnym wyniosła ponad 28%.

W minionym kwartale Spółka uzyskała pozwolenie na użytkowanie wspomnianego etapu osiedla Bliska Wola oraz – cieszącego się coraz większym zainteresowaniem Klientów – osiedla domów szeregowych Villa Campina etap I w gm. Ożarów Mazowiecki.

Dzięki uzyskanemu pozwoleniu na budowę, w III kwartale 2017 r. Spółka uruchomiła sprzedaż rezerwacyjną długo wyczekiwanej inwestycji Wrzosowa Aleja, zlokalizowanej na warszawskiej Białołęce. Inwestycja obejmuje 81 mieszkań. Spółka przygotowuje się także do realizacji ostatniego etapu flagowego projektu Bliska Wola na ok. 1500 lokali. Jest to szczególnie istotne wydarzenie dla firmy, ponieważ wieńczy realizację całego kompleksu osiedlowego położonego u zbiegu ul. Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, obejmującego w sumie ponad 4500 lokali mieszkalnych i aparthotelowo-komercyjnych.

W III kwartale realizowano budowy na prawie 4200 lokali. Kolejne 3700 jednostek Grupa przygotowuje do uruchomienia w ramach 21 nowych inwestycji zarówno mieszkaniowych, aparthotelowych, jak i magazynowych. Ponadto Spółka prowadzi działania mające na celu poszerzenie obecnego banku gruntów. Zakupiła nieruchomość w centrum Krakowa oraz monitoruje też inne miasta, m.in. rynek trójmiejski, gdzie na zakup gruntów podpisała w ostatnim czasie umowy przedwstępne.  Planowane są także kolejne zakupy.

Potencjał Grupy – wiele rozpoczętych inwestycji w całym kraju (Warszawa, Szczecin, Gdynia, Katowice), dywersyfikacja przychodów oraz atrakcyjny bank ziemi będący w posiadaniu J.W. Construction – pozwala na stabilny i konsekwentny rozwój w kolejnych kwartałach i latach.

J. W. Construction, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: J. W. Construction
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola