Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Karta Dużej Rodziny już od Nowego Roku w Krasnymstawie!

Data publikacji: 2013-11-21, Data modyfikacji: 2013-11-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Celem inicjatywy Karta Dużej Rodziny 3 Plus jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowujących się w rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku. Od 1 styczna 2014 r. karta zacznie funkcjonować na terenie Krasnegostawu.

Krasnystaw od lat prowadzi działania na rzecz wspierania rodziny, rozbudowuje i modernizuje placówki oświatowe, udoskonala bazę sportową, kulturalną, buduje nowe place zabaw. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie w mieście Karty Dużej Rodziny 3 Plus.

Karta dostępna będzie dla wszystkich rodzin, niezależnie od dochodów, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku  do 18 roku życia, lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą  zamieszkiwać na terenie Miasta Krasnystaw. Karta obejmuje także członków rodzin zastępczych. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Krasnystaw.Jedynym kryterium przyznania Karty jest liczba dzieci w rodzinie, nie jest istotna sytuacja materialna rodziny. Karta nie jest instrumentem polityki socjalnej Miasta, lecz jest wyrazem docenienia przez samorząd rodzin wychowujących liczne potomstwo.

Karta, stworzona z myślą o wsparciu w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży wychowującej się w rodzinach wielodzietnych oraz zwiększeniu dostępności do zajęć sportowych i kulturalnych, uprawniać będzie do szeregu zniżek, takich jak:

• niższe opłaty w Żłobku Miejskim 

• zniżki na zajęcia sportowe organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji 

• zniżki na ofertę kulturalną Krasnostawskiego Domu Kultury 

• pierwszeństwo w udziale w programach prozdrowotnych

Samorząd liczy na to, że do akcji włączą się także krasnostawscy przedsiębiorcy, a uczestnicy programu „Karta dużej rodziny” zyskają liczne bonifikaty, np. przy zakupie odzieży, książek przed rozpoczęciem roku szkolnego, czy też otrzymają zniżki np. na usługi medyczne.

Program będzie traktowany jako pilotażowy, pokazujący jaka jest skala zapotrzebowania i jakie jest zainteresowanie kartą. Oczywiście samorząd będzie też zbierać opinie mieszkańców, tak aby w kolejnych latach, w miarę możliwości, poszerzać katalog ulg.

Zachęcamy do złożenia wniosku w Urzędzie Miasta i korzystania z uprawnień, jakie karta daje zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Do składania wniosków zapraszamy od dnia 2 grudnia 2013 r.

Uchwała Nr XXVIII/240/2013 Rady Miasta Krasnystaw z dnia 12 listopada 2013 r. w sprawie wprowadzenia Programu "Karta Dużej Rodziny 3 Plus"

Karta dużej rodziny 3 Plus - informacje

Pismo do przedsiębiorców

Zarządzenie Nr 110/2013 Burmistrza Krasnegostawu  z dnia 14 listopada 2013 r. w sprawie ustalenia Regulaminu przyznawania, wydawania i korzystania z "Karty Dużej Rodziny 3 Plus"

Wniosek o wydanie "Karty Dużej Rodziny 3 Plus"

Wniosek o wydanie duplikatu  "Karty Dużej Rodziny 3 Plus" 

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola