Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne spotkanie Burmistrza z krasnostawskimi Przedsiębiorcami

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-22
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 17 stycznia o godz. 13:00 w Urzędzie Miasta Krasnystaw miało miejsce kolejne spotkanie Burmistrza Krasnegostawu z Przedsiębiorcami z terenu miasta i okolic. Było to spotkanie informacyjno-konsulatacyjne poświęcone budżetowi i perspektywom rozwoju Miasta.

Spotkanie rozpoczął Burmistrz Andrzej Jakubiec, który podziękował przedsiębiorcom za przybycie, po czym przedstawił najważniejsze założenia budżetu Miasta na 2014 r. i przybliżył plany inwestycyjne miejskiego samorządu na nadchodzące 12 miesięcy. Burmistrz opowiedział o strukturze dochodów i wydatków w tegorocznym budżecie miasta podkreślając jednocześnie, że priorytety tegorocznego budżetu to poprawa jakości życia mieszkańców, promocja rodziny oraz podnoszenie wartości mienia gminnego, czyli inwestycje w miejską infrastrukturę. Wśród omówionych przez Burmistrza przedsięwzięć i inwestycji wymienić można chociażby remont ulic Gospodarczej, Partyzantów, Rzecznej, Kilińskiego, Niesieckiego, czy też przebudowy ulic PCK i Piekarskiego, które realizowane będą przy wsparciu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Oprócz inwestycji drogowych Burmistrz Andrzej Jakubiec opowiedział także o realizowanych właśnie inwestycjach budowy zbiornika wodnego Lubańka i rewitalizacji dworku starościańskiego. W 2014 r. planowana jest także termomodernizacja Ratusza, czy też budowa nowych placów zabaw. Wśród najważniejszych inwestycji zaplanowanych na 2014 r. nie można nie wspomnieć o projekcie wdrożenia inteligentnego i energooszczędnego oświetlenia ulicznego w Kranymstawie. W efekcie jego realizacji zmodernizowane zostanie 1738 miejskich latarni. Zostaną one wyposażone w źródło światła typu LED. Wartość inwestycji to ponad 7 mln zł.

Zgromadzeni na spotkaniu przedsiębiorcy prowadzą działalność w różnych branżach, dlatego też poruszane tematy dotyczyły rozmaitych zagadnień. Dyskusję rozpoczął Właściciel restauracji Palermo oraz klubu Oktagon Pan Sławomir Stafijowski. Głos zabrali także między innymi Pan Kazimierz Ruszniak - Prezes firmy Energoremont, Pan Marek Wereszczyński - Prezes firmy Wemax, Pan Henryk Żebrowski – Właściciel firmy Agrohurt, czy też Pan Tadeusz Badach - Prezes OSM Krasnystaw. Przedsiębiorcy dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat barier administracyjnych wynikających głównie z zawiłości i zmienności przepisów prawnych, które stanowią utrudnienie w ich codziennej pracy. Jednym z tematów dyskusji były także potencjalne kierunki rozwoju Krasnegostawu i krasnostawskiego rynku pracy. Dyskutowano także o możliwej współpracy krasnostawskiego samorządu oraz miejskich przedsiębiorców przy zakupie terenu pod budowę hali przemysłowej, która mogłaby powstać w Krasnymstawie. Ze strony przedstawicieli krasnostawskiego środowiska biznesowego padła także propozycja, aby opracować system płatnego parkowania w rejonie Rynku Miejskiego. Pan Paweł Tomala - Właściciel firmy AKASHA.NET opowiedział także zgromadzonym o efektach współpracy z miejskim samorządem, jakie udało się w ostatnim czasie osiągnąć, w dużej mierze dzięki zorganizowaniu spotkania konsultacyjnego. Wśród przedsiębiorców pojawiły się także głosy uznania dla Burmistrza Krasnegostawu za sprawne pozyskiwanie środków zewnętrznych na rozwój miasta, jak również prośba o pomoc i wsparcie lokalnych firm w procesie pozyskiwania środków unijnych na rozwój krasnostawskiego sektora biznesowego w nowej perspektywie programowania unijnego. Podczas spotkania przedsiębiorcy zostali także poinformowani o możliwości włączenia się na terenie miasta w program "Karta Dużej Rodziny 3 Plus".

- Bardzo się cieszę, że idea organizacji spotkań konsultacyjnych spotkała się z Państwa uznaniem. Dzisiejsze spotkanie i poruszane dziś tematy to doskonały dowód na to, że taka inicjatywa ma sens i prowadzi do większego zrozumienia i lepszej współpracy pomiędzy samorządem, a sektorem biznesowym. - mówił Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

W najbliższych miesiącach należy spodziewać kolejnych tego typu spotkań umożliwiających wymianę doświadczeń i dyskusję na temat bieżących spraw warunkujących rozwój miasta.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola