Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne spotkanie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolejne spotkanie Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie W dniu 25 lutego  2014 r. odbyło się VI posiedzenie II kadencji Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krasnymstawie. W ramach konsultacji społecznych  członkowie Rady Pożytku  zaopiniowali pozytywnie projekt Uchwały Rady Miasta w sprawie  „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta w 2014 r.” Program od kilku lat jest realizowany na terenie Miasta przez Straż Miejską, przy współpracy organizacji pozarządowych  propagujących prawidłową opiekę nad zwierzętami.


Rada Pożytku przyjęła plan działań na kolejny rok, w którym znalazły się obok opiniowania  projektów uchwał i strategii oraz innych dokumentów dotyczących sfery zadań publicznych, także  propozycje szkolenia  organizacji pozarządowych w zakresie prawidłowego sporządzania ofert oraz sprawozdań z udzielanych dotacji, jak również udział organizacji pozarządowych  w obchodach miejskich imprez i wydarzeń kulturalnych.

Największą dyskusję wzbudziła propozycja Przewodniczącego Rady Pożytku  Andrzeja Kmicica dotycząca udziału  przedstawicieli organizacji pozarządowych  w „Korowodzie Chmielakowym” podczas obchodów Chmielaków Krasnostawskich 2014. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów przypada w tym roku tradycyjnie pod koniec wakacji, tj. 22-24 sierpnia.

W toku dyskusji przedstawiciele samorządu oraz organizacji pozarządowych  wyrazili pozytywną opinię w sprawie prezentacji dorobku organizacji pozarządowych działających  na rzecz mieszkańców i Miasta Krasnystaw  poprzez aktywny ich udział w ,,Korowodzie Chmielakowym”. Uczestnicy  jednomyślnie  zgodzili się, że taka forma promocji różnorodnych działań prowadzonych przez stowarzyszenia i placówki oświaty, kultury i sportu uatrakcyjni oprawę  44 Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola