Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikat w sprawie alarmu przeciwpowodziowego na terenie Miasta Krasnystaw

Data publikacji: 2013-06-04, Data modyfikacji: 2013-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 

 

Informujemy, że wydane zostało Zarządzenie Burmistrza Krasnegostawu w sprawie ogłoszenia alarmu przeciwpowodziowego na terenie miasta. Stan alarmu przeciwpowodziowego na rzece Wieprz w granicach miasta Krasnystaw obowiązuje od dnia 3 czerwca 2013 roku do odwołania.

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego zostały zobowiązane do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

Specjaliści oceniają, że w niektórych domach, położonych najbliższej rzeki, woda mogła się już dostać do piwnic, ale nie jest to efekt zalania tylko raczej przesiąkania z gruntu.Z doświadczenia wiadomo, że jedynymi rejonami miasta, które są zagrożone podtopieniami czy zalaniem są tereny, położone w dolinie Wieprza, czyli okolice ulic Zawieprze, Lwowskiej czy Kaczej.

W związku z ogłoszeniem alarmu miasto ma przygotowane worki i piasek, a wszystkie służby zostały postawione w stan gotowości. Cały czas obserwują co się dzieje za oknem i na zbiorniku w Nieliszu, skąd dopływa coraz więcej wody. Z porannych odczytów wynika, że poziom Wieprza wynosi 471 centymetrów, czyli przekracza stan alarmowy o 21 centymetrów

W przypadku wystąpienia podtopień, zalań, czy też jakiegokolwiek zagrożenia mieszkańcy miasta Krasnystaw proszeni są o kontakt z następującymi numerami telefonów:

- 998 lub 112 w celu połączenia z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej (numery czynne całodobowo)

- 604 804 755 w celu połączenia z krasnostawską Strażą Miejską

Szczegóły Opublikowano: wtorek, 04, czerwiec 2013 15:00 Redaktor Naczelny Odsłony: 19

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola