Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Koncert z okazji 60-lecia KDK

Data publikacji: 2013-11-22, Data modyfikacji: 2013-11-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Serdecznie zapraszamy na koncert z okazji 60-lecia Krasnostawskiego Domu Kultury, który odbędzie się 24 listopada 2013 r. o godz. 15:00 w Sali Widowiskowej KDK.

Podczas koncertu wystąpią: Chór KDK, Młodzieżowa Orkiestra Dęta KDK z towarzyszeniem grupy tanecznej ADRISIO, Kapela Folkowa KDK oraz soliści Strefy Wokalnej KDK.

Dodatkowo będzie można obejrzeć:
- w Galerii wystawę pokonkursową XVII Przeglądu Twórczości Ludowej,
- w Sali Konferencyjnej wystawę pokonkursową XIII Wojewódzkiego Konkursu o Grand Prix „Małego Modelarza”
- w Holu wystawę zdjęć uczestników zajęć fotograficznych oraz wystawę prac uczestników zajęć plastycznych

Krasnostawski Dom Kultury powstał w 1953 roku i jest Samorządową Instytucją Kultury Miasta Krasnystaw. W 2012 roku zyskał nowe oblicze, dzięki realizacji projektu „Poprawa dostępności do obiektów i dóbr kultury w Mieści Krasnystaw poprzez rozbudowę, remont, przebudowę i termomodernizację budynku Krasnostawskiego Domu Kultury”, którego beneficjentem było Miasto Krasnystaw, a dofinansowanych został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

KDK prowadzi edukację kulturalną dla wszystkich grup wiekowych – aktualnie jest tu ponad 20 różnorodnych form aktywności. Od 2010 r. uczestniczy w Programie Dom Kultury+ realizowanym przez Narodowe Centrum Kultury oraz w Programie Teatr Polska realizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Misją KDK jest pozyskiwanie i przygotowanie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola