Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja naukowa poświęcona tematyce obowiązku podatkowego przedsiębiorcy

Data publikacji: 2013-06-10, Data modyfikacji: 2013-06-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 10 czerwca 2013 r. w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta obyła się konferencja naukowa poświęcona tematyce obowiązku podatkowego przedsiębiorcy.

Została ona przygotowana przez Urząd Skarbowy w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Urząd Miasta Krasnystaw oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Uczestników konferencji powitał Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec oraz Starosta Krasnostawski Janusz Szpak. Wśród obecnych na sali gości znajdował się także Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie i Senator RP Józef Zając, przedstawiciele urzędów i izb skarbowych z terenu województwa lubelskiego, jak również przedsiębiorcy. Moderatorem konferencji był Naczelnik Urzędu Skarbowego

w Krasnymstawie Artur Krukowski. Konferencja podzielona była na dwie sesje.

W ramach I sesji odbyły się trzy referaty. Pierwszy referat wygłosił dr Piotr Pomorski z Katedry Finansów i Prawa Finansowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im Jana Pawła II. Było to wystąpienie pt.: „Interes przedsiębiorcy jako przesłanka preferencji podatkowych. Analiza orzecznictwa i doktryny.” Prof. dr hab. Andrzej Gorgol z Katedry Prawa Finansowego UMCS w Lublinie i Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu wygłosił referat na temat ustalania adresata obowiązku zapłaty akcyzy, która nie została zapłacona w należytej wysokości we wcześniejszych fazach obrotu wyrobami akcyzowymi. Ostatnia prezentacja dotyczyła Pani dr Beata Kucia-Guściora z KULu przygotowała wystąpienie pt.: „Odpłatne zbycie nieruchomości a pozarolnicza działalność gospodarcza na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Po krótkiej przerwie, w ramach II sesji, dr Michalina Duda przybliżyła uczestnikom konferencji kwestie związane z ustawą o terminach zapłaty w transakcjach handlowych oraz ulgą na złe długi jako instrumencie zwalczania zatorów płatniczych. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łęcznej oraz jednocześnie wykładowca Wyższej Szkoły Biznesu w Radomiu dr Adam Zdunek zaprezentował wystąpienie pt.: „Utrata warunków do opodatkowania w formie karty podatkowej”. Na koniec Pan Michał Jędrzejczak wygłosił referat na temat podatkowych konsekwencji prowadzenia działalności w ramach spółki komandytowo-akcyjnej, zaś Pan Piotr Kucharczyk – Kierownik Biura Terenowego ZUS w Krasnymstawie przybliżył zgromadzonym tematykę platformy usług elektronicznych ZUS.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym na temat zaprezentowanych wystąpień.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola