Konkurs Moje Miasto Krasnystaw po raz 14 SPOŁECZNE - Miejski serwis informacyjny: Krasnystaw, Fajsławice, Gorzków, Izbica, Kraśniczyn
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkurs Moje Miasto Krasnystaw po raz 14

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 28 lutego 2014 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XIV Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw”. Konkurs tradycyjnie swoim patronatem objął Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs jest jedną z imprez, która towarzyszy obchodom 620. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

Na część plastyczną Konkursu wpłynęło 336 prac w trzech grupach wiekowych. Prace ocieniała komisja w składzie: Bronisława Żuk – plastyk ze Stowarzyszenia Twórców Kultury „Paleta”, Małgorzata Antoniak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie i Marta Zorska-Swatowska – instruktor z Krasnostawskiego Domu Kultury. Członkowie komisji po zapoznaniu się z techniką wykonania, wyborem środków wyrazu i poziomem artystycznym postanowiła przyznać następujące nagrody:

Grupa wiekowa 4 - 6 lat (Przedszkola)

I NAGRODA – Antonina Jabłońska –5 lat – Przedszkole nr 8 - n-l Małgorzata Usyk

II NAGRODA – Malwiny Drabik – 5 lat – Przedszkole nr 1 – n-l Urszula Sawa

III NAGRODA – Hanna Zielińska –5 lat – Przedszkole nr 5 – n-le Alina Czaplińska, Ewelina Bielesza

Wyróżnienia:

Patryk Chłopek- 6 lat – Przedszkole nr 4- n-le: Danuta Perestaj, Danuta Kubina

Nikola Drzazga- 5 lat – Przedszkole nr 1- n-le: Urszula Sawa, Magdalena Drabik

Marcelina Głuchowska-5 lat – Przedszkole nr 8- n-le: Beata Sędłak, Elżbieta Świątkowska

Katarzyna Jakubowska- 6 lat- Przedszkole nr 4- n-le: Danuta Perestaj, Danuta Kubina

Aleksandra Janeczek- 4 lata – Przedszkole nr 8- n-l Małgorzata Usyk

Marcelina Kliszcz - 6 lat- Przedszkole nr 1

Jakub Kostecki- lat 5 – Oddział Przedszkolny przy ZS nr 5 n-l Elżbieta Krupa

Daria Kurzyńska- 6 lat- Przedszkole nr 6- n-l Beata Zakrzewska- Robak

Maciej Łyczak-5 lat – Przedszkole nr 4 n-l Agnieszka Bosowska- Maciejewska

Maria Matczuk-6 lat – Przedszkole nr 1- n-l Ewa Sokół

Jakub Miszczak- 5 lat – Oddział Przedszkolny przy ZS nr 5- n-l Elżbieta Krupa

Iga Moń – 6 lat  – Przedszkole nr 8- n-l Beata Kalita

Oliwia Sobstyl- 5 lat – Przedszkole nr 8- n-l Małgorzata Usyk

Alicja Wójtowicz- 5 lat – Przedszkole nr 5- n-le: Alina Czaplińska, Ewelina Bielesza

 

 

Grupa wiekowa 7- 9 lat (klasy I-III Szkoły Podstawowe)

I NAGRODA – Aleksandra Suchorab- lat 8 (kl.II)- Zespół Szkół nr 4- op. Małgorzata Wróbel

II NAGRODA – Julia Okólska- lat 8 (kl.II)-Zespół Szkół nr 1- op. Anna Madeja

III NAGRODA – Gabriela Basińska- lat 8 (kl. I)- Zespół Szkół nr 5- op. Ewa Matysiak

Wyróżnienia:

Oliwia Dulbas- lat 10 (kl.III) – Zespół Szkół nr 4- op. Barbara Chlebuś

Natalia Kalisz- lat 8 (kl II)- Zespół Szkół nr 4-op. Maria Liśkiewicz

Wiktoria Kowalik- lat 8 (kl II)- Zespół Szkół nr 1- op. Jolanta Kosior

Dominik Marciniec- 8 lat (kl. II)- Zespół Szkół nr 4- op. Małgorzata Wróbel

Arkadiusz Rusak- lat 8 (kl. II)- Zespół Szkół nr 4- op. Małgorzata Wróbel

Michał Sołowiej- lat 8 (kl II)- Zespół Szkół nr 1- op. Jolanta Kosior

Oliwia Szałaj- lat 8 (kl II)- Zespół Szkoł nr 1- op. Jolanta Kosior

Grzegorz Szozda- lat 8 (kl II)- Zespół Szkół nr 4- op. Maria Liśkiewicz

 

Grupa wiekowa 10 - 12 lat (klasy IV-VI Szkoły Podstawowe)

I NAGRODA – Oliwia Stręfner- lat 10 (kl IV)- Zespół Szkół nr 1- n-le: Teresa Stasiak, Anna Madeja

II NAGRODA- Marta Marczewska – lat 10 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 5- n-l Teresa Miszczak

III NAGRODA- Piotr Korzeniowski- lat 10 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 5- n-l Teresa Miszczak

Wyróżnienia:

Karolina Brzyszko- lat 10 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 1- n-l Dorota Korkosz- Ćwir

Patrycja Chmiel- lat 11 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 5- n-l Tesa Miszczak

Alica Drygiel- lat 12 (kl.IV)- Zespół Szkół nr 5- n-l Teresa Miszczak

Natalia Dulak- lat 12 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 1- n-l Dorota Korkosz-Ćwir

Wiktoria Koczmara- lat 12 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 1- n-l Dorota Korkosz- Ćwir

Julia Łusiak- lat 12 (kl VI)- Zespół Szkół nr 1- n-le: Teresa Stasiak, Anna Madeja

Agnieszka Pezda- lat 10 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 5- n-l Teresa Miszczak

Katarzyna Pieczykolan- lat 10 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 1- n-le: Teresa Stasiak, Anna Madeja

Wiktoria Stasieczek- lat 11 (kl. IV)- Zespół Szkół nr 1- n-le: Teresa Stasiak, Anna Madeja

Karolina Szuryga- lat 12 (kl. VI)- Zespół Szkół nr 5- n-l Teresa Miszczak

Mateusz Ziniewicz- lat 11 (kl. V)- Zespół Szkól nr 1- n-l Dorota Korkosz- Ćwir

Członkowie komisji podkreślili wysoki poziom prac i podziękowali za ciekawe doznania artystyczne.

 


Natomiast na część literacką Konkursu wpłynęło 24 prace od krasnostawskich gimnazjalistów. Prace oceniła komisja w składzie: Artur Borzęcki z MBP, Danuta Chwała z polonistka i Maria Bąk z MBP. Komisja dokonała wnikliwej analizy oraz oceny i postanowiła przyznać następujące nagrody:

I NAGRODA – Karol Brus - Zespół Szkół Nr 1-  n-l: Grażyna Wojtyna

II NAGRODA – Norbert Surowiecki – Zespół Szkół Nr 4 - n-l: Monika Skrzypa

III NAGRODA –Maciej Gręziak - Zespół Szkół Nr 1 – n-l: Barbara Grzegorzewska

Wyróżnienia:

- Patrycja Kwitek – Zespół Szkół Nr 5 – n-l: Elżbieta Wrzyszcz

- Monika Mąka –  Zespół Szkół Nr 1  - n-l: Barbara Grzegorzewska

- Joanna Miszczak –  Zespół Szkół Nr  1 – n-l: Grażyna Wojtyna

- Igor Piątkiewicz –   Zespół Szkół Nr 4 – n-l: Anita Iwanicka-Kulibab

Komisja zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom konkursu i znakomite przygotowanie uczniów.

Prace nagrodzone w Konkursie Literackim będzie można przeczytać w V tomie Zapisek Krasnostawskich, który ukaże się podczas Dni Krasnegostawu 2014.

 

Nagrody laureatom oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyli Andrzej Jakubiec Burmistrz Krasnegostawu, Dariusz Turzyniecki Zastępca Burmistrza Krasnegostawu, Edward Kawęcki Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, Damian Kozyrski Dyrektor KDK, Małgorzata Antoniak Dyrektor MBP.

Podsumowanie Konkursu uświetniły występy wokalne chóru z Zespołu Szkół Nr 1 oraz Klaudii Mazurek również z ZS Nr 1 w Krasnymstawie.

 

 

Nagrody w Konkursie ufundował Burmistrz Krasnegostawu, Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury.

Wystawę nagrodzonych pracy plastycznych można oglądać w holu KDK do dnia 14 marca 2014 r.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Polecane

    DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola