Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnostawskie kolędowanie w kościele Matki Bożej Pocieszenia

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolędy to z pewnością magiczne pieśni pochwalne…– tak można by podsumować  koncert  „Krasnostawskie kolędowanie 2014 ”, który odbył się 19.01 w kościele Matki Bożej  Pocieszenia w Krasnymstawie. Śpiewane kolędy, recytacje, iluminacje świetlne  ponownie wprowadziły  słuchacza  w atmosferę minionych  Świąt Bożego Narodzenia.

W koncercie wystąpiły  zespoły z Krasnegostawu ,,Złota piątka”. ,,Jak zawsze” ,,Apostolica” oraz kapela folkowa ,,Styrta”.

Podczas koncertu rozbrzmiewały kolędy takie jak ,,My też pastuszkowie”, ,,Zaśpiewaj Jezuskowi” skoczna pastorałka ,,Skrzypi wóz” oraz  mało znana, ale piękna kolęda  ,,Stała nam się nowina miła”. „Krasnostawskie kolędowanie” zakończyło wspólne wykonanie kolędy „ Jezusa narodzonego” przez wszystkie zespoły uczestniczące w koncercie.

Ciepłe przyjęcie, miłe słowa  i wzruszenie na twarzach ludzi, wynagrodziły trudy przygotowań do koncertu i utwierdziły w przekonaniu, że warto kontynuować  taką formę kolędowania.

Koncert wsparli: Burmistrz Krasnegostawu, Zespół Szkół nr. 4, Młodzieżowy Dom Kultury, Firma Agriport, drukarnia Romar, A-studio, koło filmowe Film cru, nagłośnienie i oświetlenie zapewniła firma Vi- art. Organizatorem i pomysłodawcą koncertu był Leszek Darmochwał.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola