Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnystaw- odkryj go na nowo dzięki grze miejskiej!

Data publikacji: 2013-05-17, Data modyfikacji: 2013-05-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Odkryj tajemnice Krasnegostawu dzięki grze miejskiej. „Gra pierwsza. Niesiecki” wystartuje 25 maja o godz 13.00.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny na wędrówkę śladami bohaterów krasnostawskich opowieści. Gra ma na celu przybliżenie mieszkańcom nieco ukrytych, ale niezwykle fascynujących miejsc Krasnegostawu, pokazanie mniej odkrytych części miasta, przybliżeni historii które są niekoniecznie znane. Organizatorzy pragną udowodnić jak wielką radość może dawać poznawanie własnego miasta, odkrywanie jego tajemnic, zgłębianie jego historii.

Przygotowane zadania nie będą trudne, ale wykonanie niektórych będzie wymagało trochę wysiłku intelektualnego oraz wygodnych butów. Na uczestników czeka rozwiązywanie łamigłówek, dzielenie się wiedzą na temat Krasnegostawu, odnajdywanie miejsc na podstawie historycznych zdjęć oraz zabawy integracyjne. Zadania będą zróżnicowane tak, aby w grze mogły uczestniczyć całe rodziny.

Rekrutacja prowadzona jest do dnia 21 maja. Wystarczy wejść na stronę internetową www.lotkrasnystaw.pl, pobrać kartę zgłoszeniową i przesłać ją na wskazany adres mailowy. Przyjmowane są zgłoszenia drużyn liczących 3 osoby. Mogą to być rodziny, grupy przyjaciół, czy reprezentacje szkół.

W dniu gry miejskiej uczestnicy stawiają się na wyznaczoną godzinę w namiocie promocyjnym Miasta Krasnystaw na Zaułku Nadrzecznym. Gracze będą prowadzeni tajnymi misjami przez miejsca związane z historią miasta zdobywając punkty za wykonanie poszczególnych zadań. Najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni, a dla wszystkich drużyn przewidziano upominki.

Gra miejska jest organizowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw- Wrota Roztocza” w ramach zadania publicznego pn. „Opracowanie i przeprowadzenie gry miejskiej z okazji Dni Krasnegostawu 2013” współfinansowanego z budżetu Miasta Krasnystaw.

DO POBRANIA:

REGULAMIN

KARTA UCZESTNICTWA

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola