Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnystaw po raz kolejny laureatem Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”

Data publikacji: 2013-12-04, Data modyfikacji: 2013-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Krasnystaw po raz kolejny laureatem Programu Certyfikacji „Samorządowy Lider Edukacji”

27 listopada br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące tegoroczną edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczpospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”. Przedstawiciele samorządów z całej Polski odebrali dokumenty poświadczające pozytywny wynik postępowania akredytacyjnego przeprowadzonego przez zespół ekspertów Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Miasto Krasnystaw nie tylko znalazło się w gronie wyróżnionych tytułem Samorządowego Lidera Edukacji, ale też jako jedno z 15 gmin w Polsce otrzymało wyróżnienie „Primus” przyznawane gminom, które uzyskały największą ilość punktów w prowadzonym przez ekspertów procesie certyfikacji.

Oceniając samorządy w tegorocznej edycji Programu Certyfikacji  eksperci zwracali szczególną uwagę, na ile podejmowane przez samorządy formy aktywności wykraczają poza standard działań oświatowych, poza schemat i ustawowe minimum oraz na ile podejmowane przez gminy i powiaty inicjatywy cechuje je innowacyjność, oryginalność, niesztampowość. Uczestników III edycji programu „Samorządowy Lider Edukacji” oceniali przedstawiciele polskiej nauki, pracownicy uczelni posiadający wiedzę, doświadczenie i dorobek (teoretyczny lub praktyczny) w dziedzinie edukacji. Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” przyznaje się gminom i powiatom, które uzyskały w procedurze certyfikacyjnej co najmniej 65 punktów na 100 możliwych. Zarząd Fundacji dodatkowo uhonorował te gminy i powiaty, które w procedurze certyfikacyjnej uzyskały najwięcej punktów rankingowych. Były wśród nich samorządy nagrodzone maksymalną liczbą punktów (100). JST ocenione najwyżej otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy „Primus”. W tym gronie znalazło się Miasto Krasnystaw.

- Bardzo cieszę się z faktu uzyskania przez Miasto Krasnystaw certyfikatu Samorządowy Lider Edukacji oraz wyróżnienia Primus w kolejnej edycji Procesu Certyfikacji prowadzonego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Krasnostawski samorząd dokłada wszelkich starań, aby młodzież w naszym mieście mogła uczęszczać do szkół, w których świetna infrastruktura, nowoczesne metody nauczania i troska kadry pedagogicznej o każdego ucznia sprawiały, że nauka to nie tylko obowiązek, ale też przyjemność. Napawa optymizmem fakt, że grono tak wybitnych ekspertów w dziedzinie edukacji potwierdziło w 2013 r. swoją bardzo dobrą ocenę funkcjonowania krasnostawskiej oświaty.  – mówi Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

Warto przypomnieć, że eksperci oceniający gminy i powiaty w Ogólnopolskim Programie Certyfikacji Gmin i Powiatów Polskich „Samorządowy Lider Edukacji” bardzo wysoko ocenili Miasto Krasnystaw także w poprzednich edycjach Programu. Miasto Krasnystaw otrzymało tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji” także w latach 2011 i 2012. Ponadto w roku 2011 Miastu przyznano wyróżnienie Primus, a rok później za osobisty, szczególny wkład w rozwój oświaty statuetkę Mecenas Wiedzy trzymał Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola