Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnystaw Rocks!

Data publikacji: 2012-07-05, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Krasnystaw Rocks!

I Przegląd Zespołów Rockowych „Krasnystaw Rocks!" startuje już 20 lipca 2012 r. Główną gwiazdą imprezy będzie zespół Frontside. Mnóstwo emocji, spora dawka doskonałej muzyki sprawi, że każdy miłośnik tego gatunku muzycznego powinien być usatysfakcjonowany. Głównym założeniem Przeglądu jest chęć udostępnienia młodym amatorskim grupom muzycznym profesjonalnej sceny i zapewnienie im możliwości zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

Stawiamy na otwartość. Na czym ma ona polegać? Określenie rockowy w nazwie nie oznacza, że wystąpią tylko zespoły preferujące cięższe granie. Dajemy szansę również tym, które reprezentują nieco inne gatunki muzyczne. Chcemy, aby zgromadzona publiczność usłyszała pełny przekrój krasnostawskiej sceny muzycznej: od bluesa hard rocka, przez industrial na metalu kończąc. Pragniemy pokazać, że muzyka rockowa niesie ze sobą niewyczerpane pokłady pozytywnej energii, którą przyjemnie jest się dzielić w dużym gronie. Nie zapominamy o promocji - wiemy jak ważna jest ona dla młodych zespołów. Informacje o przeglądzie pojawią się w regionalnych rozgłośniach radiowych, portalach internetowych i tytułach prasowych. Dodatkowo do dyspozycji młodych muzyków oddajemy zaplecze organizacyjne oraz własne doświadczenie.

Krasnystaw Rocks! organizowany jest przez Krasnostawski Dom Kultury, którego jednym z ważniejszych celów statutowym jest wspierania amatorskiego ruchu artystycznego. Przegląd ma być pierwszym krokiem w działaniach przyczyniających się do rozwoju lokalnej sceny muzycznej oraz udzielania wsparcia początkującym kapelom. Jest to teraz o wiele łatwiejsze, gdyż w ramach inwestycji polegającej na przebudowie i remoncie budynku KDK, zakupiony został wysokiej klasy profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, oświetlenie sceniczne i co najważniejsze duża scena estradowa z zadaszeniem.

Poza organizacją tego Przeglądu, realizując założenia Strategii Rozwoju KDK, będziemy organizować cykliczne koncerty, pokazując mieszkańcom Krasnystaw poprzez pryzmat muzyki.

Nie boimy się wyzwań organizacyjnych, technicznych czy logistycznych. Niemniej jednak do współpracy przy organizacji wydarzenia zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywić krasnostawską scenę muzyczną: artystów, wolontariuszy, sponsorów i organizacje pozarządowe, które pragną ze swoim przekazem i ideami dotrzeć do szerokiej publiczności. Liczymy na Was. Przybywajcie i zgłaszajcie się licznie. Mamy tu na myśli odpowiednio publiczność i zespoły. Tym samym udowodnicie, że warto organizować tego typu wydarzenia w naszym mieście.

Festiwalowa mapa Polski jest w dużej mierze wypełniona imprezami, podczas których możemy usłyszeć mocne, gitarowe granie. Wszędzie tam publiczność zawsze doskonale się bawi i jest gwarantem niesamowitej atmosfery. Wspólnie postawmy na niej znacznik przy nazwie Krasnystaw.

Przegląd Krasnystaw Rocks! jest otwarty dla wszystkich krasnostawskich kapel. Jeżeli więc ukrywacie się z gitarami i perkusją w garażu (lub innym podobnym miejscu) zapraszamy do wzięcia udziału w imprezie. Niech usłyszy o Was cały świat! Kontakt: tel./fax 82 576 22 18, tel. kom. 665 437 017, lub mailowo na adres kultura@krasnystaw.pl.

Szczegółowy harmonogram występów będzie dostępny w najbliższym czasie na stronie Krasnostawskiego Domu Kultury po zamknięciu listy zgłoszeń. Dotychczas swój udział zapowiedziały Coffins, K.A.S.K., Box Of Matches, Lemon Squeezer i Kara Boska. Na deser wystąpi uznany rockowy zespół spoza Krasnegostawu. Jego nazwę ujawnimy wkrótce.Krasnystaw Rocks! - 20 lipiec 2012 r. Amfiteatr Miejski, ul. Zaułek Nadrzeczny, wstęp wolny.

 

krasnystaw.um.gov.pl, Źródło artykułu: krasnystaw.um.gov.pl, Autor zdjęć: krasnystaw.um.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola