Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krasnystaw zagrał z WOŚP

Data publikacji: 2014-01-15, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

17 260,88 zł to kwota, jaką zebrali wolontariusze podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krasnymstawie. Mimo niesprzyjającej pogody pierwsi wolontariusze pojawili się na ulicach miasta około godziny 8.00 i rozpoczęli zbiórkę do puszek, która trwała aż do 20.00. W tym roku w Krasnymstawie dary zbierało 30 wolontariuszy – zarówno młodzież, dorośli, jaki i seniorzy z Uniwersytetu III Wieku.

O godz. 12.00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury rozpoczął się koncert z okazji 22. Finału WOŚP, podczas którego wystąpili: Młodzieżowa Orkiestra Dęta KDK z towarzyszeniem Grupy Tanecznej „ADRISIO” z KDK oraz po raz pierwszy wspólnie z wokalistkami ze Strefy Wokalnej KDK – Patrycji i Magdy Stojańskich. Wspólnie wykonali bardzo żywiołowy i atrakcyjny program. Następnie na scenie pojawiły się dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i talenty, zarówno wokalne jak i taneczne.

Jako kolejna na scenie zaprezentowała się wokalistka Marlena Stangryciuk, a po niej rozpoczął się blok z muzyką rockową – wystąpiły trzy lubelskie kapele – Phedora, The Crows, Late Again, oraz krasnostawski zespół Lemon Squeezer. Zespoły zaprezentowały bardzo wysoki poziom i dały prawdziwego czadu! Koncert prowadził Tomasz Kryska. Około godziny 19.30 przed budynkiem KDK kolędował zespół dziecięco-młodzieżowy Iskierki, a tuż po 20.00 młodzież z grupy „Liczi” wykonała wspaniały pokaz tańca ognia w ramach Światełka do Nieba.

Przez cały dzień komisja księgowa liczyła pieniądze zbierane do puszek przez wolontariuszy. Najwięcej pieniędzy było w puszkach, do których zbierali słuchacze Uniwersytetu III Wieku.

W tym roku wolontariusze i wszyscy angażujący się w pracę krasnostawskiego Sztabu WOŚP, mogli liczyć na gorący posiłek i pyszne ciasta, które przygotowali i podawali słuchacze Uniwersytetu III Wieku i członkowie stowarzyszenia Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej.

W holu KDK każdy mógł nabyć wyjątkowe piernikowe serduszka, które specjalnie na Finał przekazała Cukiernia „KAWA” oraz pyszne ciasta przekazane przez Piekarnię Wiesława Włocha i Cukiernię TIMM z Izbicy.

Podczas koncertu odbyły się też dwie licytacje przedmiotów przekazanych przez ofiarodawców, wśród których byli:

- Marcin Meller wraz z żoną Anną Dziewit-Meller,

- Areszt Śledczy w Krasnymstawie,

- Słuchacze Uniwersytetu III Wieku,

- Porozumienie Ziemi Krasnostawskiej,

- Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec,

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy,

- Czesława i Mieczysław Teklak,

- Starosta Krasnostawski Janusz Szpak,

- Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki,

- Radny Rady Powiatu Marek Piwko,

- Krystyna Mojska,

- Justyna Ślusarczyk,

- Anna Kosmowska,

- Zbigniew Atras,

- Marek Grzywna,

- Halina Kędzierska,

- Aneta Janda,

- Klub „TEŻEWE”,

- Stowarzyszenie Free Wings Krasnystaw,

- Mariola Złomańczuk,

- Firma Komico z Krasnegostawu,

- Krasnostawski Dom Kultury.

Na licytacjach można było nabyć m.in. obrazy, książki, płyty, rękodzieło, szablę czy odkurzacz kominkowy. Najwyższą kwotę 180 zł uzyskał obraz przekazany przez Starostę Janusza Szpaka, który nabył Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, natomiast najdłużej trwała licytacja jednego z dwóch oficjalnych kubków 22. Finału WOŚP, który został sprzedany za kwotę 100 zł przy cenie wywoławczej wynoszącej 2 zł. Ogółem podczas licytacji zebrano 2015 zł.

Przypominamy, że w tym roku graliśmy pod hasłem „Na ratunek” a pieniądze zbieraliśmy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola