Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

MDKF „Iluzjon” i spotkania z animacją

Data publikacji: 2013-11-29, Data modyfikacji: 2013-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 

MDKF działający przy II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie i KDK zorganizował warsztaty animacji dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie, w ramach którego prowadzone były dwudniowe zajęcia jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Urząd Miasta Krasnystaw. Warsztaty, które odbyły się 21 i 22 listopada 2013 r. w KDK prowadziły Magdalena Bryll i Marta Stróżycka. Należy podkreślić, że Magdalena Bryll pracowała przy filmie animowanym Suzie Templeton „Piotruś i Wilk” nagrodzonym Oskarem w 2008 r. w kategorii „Najlepszy krótkometrażowy film animowany”.

Członkowie MDKF-u przygotowali się do zajęć praktycznych oglądając filmy animowane znajdujące się w zasobach Filmoteki Szkolnej. Przeczytali także krasnostawskie legendy, które miały zainspirować uczniów do szukania pomysłów na animację. W warsztatach wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Małochwieju Dużym, z Gimnazjum Nr 1 w Siennicy Nadolnej i z Gimnazjum Nr 3 w Krasnymstawie a także uczniowie z I i II LO w Krasnymstawie – w sumie 27 uczniów. Opiekunowie: p. Teresa Berbeć, p. Bożena Mitura i  p. Małgorzata Pomijan, którzy zainteresowali gimnazjalistów warsztatami animacji, od wielu lat współpracują w opiekunem MDKF p. Ewą Magdziarz.

Warsztaty rozpoczęły się od rozmów o filmie animowanym. Animatorki zapoznały uczestników zajęć z technikami animacji i omówiły etapy tworzenia filmu. Następnie szukano pomysłów na animację, opracowano plan pracy i wykonano storyboardy. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i pod kierunkiem animatorek przygotowali scenografię rysunkową. Jedna grupa wykonała mapę Krasnegostawu, druga grupa zajęła się wykonaniem konkretnych scen, które zostały wykorzystane w filmie. Drugiego dnia po ukończeniu projektów scenografii uczniowie zanimowali przygotowane elementy za pomocą aparatów cyfrowych przy stanowiskach do animacji.

Warsztaty zakończyły się miłym akcentem – uczniowie podziękowali Magdalenie Bryll i Marcie Stróżyckiej za inspirujące i twórcze zajęcia oraz wręczyli im upominki przekazane przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta. Film animowany „Sen o Krasnymstawie”, który powstał w trakcie zajęć, będzie oficjalnie pokazany w czasie pokazów zaplanowanych na 2014 r. 

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola