Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzyszkolny konkurs wiedzy o Krasnymstawie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 27 lutego  2014 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Moje miasto Krasnystaw - co o nim wiem?”. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Krasnegostawu Pana Andrzeja Jakubca.

Uczniowie ochoczo przybyli aby uczestniczyć w zabawie, która miała na celu zarówno pogłębienie wiedzy na temat historii Krasnegostawu, zabytków, przyrody naszego regionu, jak również integrację dzieci krasnostawskich szkół. Chętnym do zabawy uczniom towarzyszyli koledzy i koleżanki z klasy, którzy podczas konkursu ich wspierali - dopingując do udzielania prawidłowych odpowiedzi.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie  klas IV szkół podstawowych z naszego miasta, spośród których wyłoniono pięć czteroosobowych drużyn. W skład drużyny wchodzili przedstawiciele każdej ze szkół, dzięki temu uczestnicy mogli poznać kolegów i koleżanki z innych szkół i placówek. Integracja uczniów była jednym z głównych celów organizatora i trzeba przyznać, że została zrealizowana w 100%. Niezwykle cenna dla organizatorów jest umiejętność współpracy między uczniami niepełnosprawnymi a uczniami pełnosprawnymi. Formuła konkursu to umożliwiła wprowadzając miłą, braterską atmosferę,  jednocześnie zachęcając uczestników do zdrowej rywalizacji.  

Konkurs składał się z dwóch części, pierwszą stanowił oparty na prezentacji multimedialnej test składający się z 20 pytań. Uczniowie wyjaśniali co oznacza nazwa Krasnystaw, opisywali herb, flagę, określali położenie miasta na mapie Polski, podawali nazwy krasnostawskich kościołów, urzędów,  rozwiązywali krzyżówki i rebusy. W drugiej części konkursu za pomocą pomocniczych słów odgadywali obiekty krasnostawskie, określali także co podoba im się w naszym mieście oraz opisywali „swoje marzenia”, czyli co mogłoby być w Krasnymstawie, żeby było lepiej, ciekawiej i wygodniej. Ostatnią konkurencję stanowiło zadanie plastyczne, podczas którego uczniowie wykonywali dowolną pracę na temat naszego miasta. Wykazali się przy tym dużą inwencją twórczą,  pomysłowością i oryginalnością.

Tegoroczny konkurs był bardzo udany, uczniowie aktywnie i solidnie współpracowali w poszczególnych grupach. Towarzyszyła im miła atmosfera sprzyjająca efektywnemu wysiłkowi umysłowemu. Ciekawostką, która może być niezwykle cenną inspiracją dla dorosłych mieszkańców Krasnegostawu są pomysły czwartoklasistów na rozwój miasta w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców. Pojawiły się takie propozycje jak: park linowy, lodowisko, tor rolkowy, kraina zabaw, park wodny, McDonald’s.  Być może w przyszłości te pomysły zostaną zrealizowane.

       Wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza  Krasnegostawu. A z uwagi, że wydarzenie miało miejsce w „Tłusty czwartek”, uczniowie z klas zawodowych kucharskich przygotowali smaczne faworki, osłodziły one integracyjne spotkanie, które z pewnością nie będzie ostatnie.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola