Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat najbliższych inwestycji w mieście

Data publikacji: 2013-11-12, Data modyfikacji: 2013-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 

Około pół tysiąca mieszkańców Krasnegostawu postanowiło wypowiedzieć się w sprawie inwestycji, które uznają w swoim mieście za priorytetowe. W tym roku po raz pierwszy Urząd Miasta Krasnystaw przeprowadził konsultacje w sprawie wydatków inwestycyjnych planowanych do realizacji na najbliższe lata. 

Mieszkańcy wypowiadali się w specjalnych ankietach. Był to pierwszy krok do planowanego w kolejnych latach wprowadzenia w Krasnymstawie budżetu obywatelskiego. Już w tym roku w trakcie opracowywania planu dochodów i wydatków na rok przyszły krasnostawski samorząd postarał się, aby w możliwie największym stopniu budżet spełniał oczekiwania krasnostawian. W ankietach mieszkańcy wybierali jedną z 12 propozycji inwestycji, wśród których znalazły się remonty różnych dróg, czy też też ratusza, ale także modernizacja ulicznego oświetlenia lub zakup wyposażenia przedszkolnych placów zabaw. Była też możliwość zgłoszenia własnej propozycji. Było ich dużo, ale dwie miały znaczącą przewagę. Krasnostawianie zgłosili do inwestycyjnych planów dodatkowo dwie ulice - w osiedlach Jagiellońskim i PCK. 

W zawiązku z bardzo częstym pojawianiem się w ankietach dwóch ulic na osiedlach Jagiellońskim i PCK Burmistrz Krasnegostawu podczas Komisji Planowania, Gospodarki Komunalnej, Inwestycji i Finansów zaproponował, aby zlecić przygotowanie dokumentacji oraz zawrzeć remont tych ulic w pojekcie budżetu na najbliższy rok.  

Jako, że tegoroczne konsaultacje można uznać za udane budżet roku 2015 będzie konsultowany jeszcze szerzej i z możliwie jeszcze większym udziałem mieszkańców. Zostanie także ustalona konkretna kwota na wydatki wskazane przez krasnostawian. Tym sposobem miasto wprowadzi, coraz popularniejszy w polskich samorządach budżet obywatelski.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola