Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nagroda dla Krasnostawskiej Kapeli Podwórkowej

Data publikacji: 2012-08-09, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Nagroda dla Krasnostawskiej Kapeli Podwórkowej

Okres wakacyjny to czas organizacji rożnego rodzaju festiwali i przeglądów w których biorą udział zespoły z Krasnostawskiego Domu Kultury. W dniach 28-29 lipca 2012 odbył się kolejny z nich - Jubileuszowy XV Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych w Łęcznej. Wzięła w nim udział Krasnostawska Kapela Podwórkowa, która zdobyła nagrodę w wysokości 300 złotych i puchar ufundowany przez Prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej za Najlepszą Piosenkę Jarmarczną za utwór „Święto dyszla" z tekstem autorstwa Moniki Ubczyńskiej oraz muzyką Jerzego Parzymiesa.

Kapela działa w Krasnostawskim Domu Kultury od maja 2009 roku. Aktualny skład kapeli to Jurek Parzymies - kierownik kapeli, akordeon, Radek Drzazga - trąbka, Robert Maciejewski - gitara, Tomek Ziemba - kontrabas, Tomek Rudzki - puzon, Darek Grobelny - instrumenty perkusyjne. Kapela wykonuje przeważnie utwory własne. Autorem słów piosenek jest głównie krasnostawski poeta i satyryk Saturnin Naliwajko, kompozytorem muzycznym utworów jest Jerzy Parzymies. W repertuarze zespołu są także teksty innych autorów związanych z naszym miastem. W chwili obecnej zespół pracuje nad nowymi piosenkami i nowymi aranżacjami. Co przygotowali będzie można zobaczyć 19 sierpnia na Rynku Miejskim w trakcie Przeglądu Kapel Podwórkowych który odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie 2012".

 

krasnystaw.um.gov.pl, Źródło artykułu: krasnystaw.um.gov.pl, Autor zdjęć: krasnystaw.um.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola