Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Non Urban Culture” w Krasnymstawie

Data publikacji: 2013-07-19, Data modyfikacji: 2013-07-19
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 26-28 lipca 2013 r. w ramach „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” będziemy gościć w Krasnymstawie instruktorów ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury, którzy przeprowadzą warsztaty szczudlarskie i warsztaty robienia masek teatralnych. Warsztaty będą się odbywały w piątek w godzinach 16-20, w sobotę w godzinach 10-13 i 16-20, oraz w niedzielę w godzinach 10-14.

Podczas warsztatu szczudlarskiego będzie się można nauczyć się chodzenia na szczudłach (wysokość od 40 cm do 80 cm), kręcenia kijami, żonglerki. Efektem warsztatu może być stworzenie parady szczudlarzy, układu szczudlarsko-żonglerskiego, lub rozegranie meczu piłki nożnej na szczudłach. Zajęcia są bezpłatne i mogą w nich uczestniczyć dzieci od 7 lat, młodzież i dorośli.

Podczas warsztatu robienia masek będziemy tworzyć maski z gipsu i masy papierowej. Każda z masek zostanie również zindywidualizowana i pomalowana. Zajęcia są bezpłatne i może w nich uczestniczyć młodzież i dorośli.

Spotkanie organizacyjne oraz zapisy odbędzie się 26 lipca 2013 r. o godz. 16.00 w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury.

Projekt „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury” jest współfinansowany ze środków Miasta Krasnystaw.   

Non Urban Culture to pomysł na działania animujące i aktywizujące społeczności lokalne Lubelszczyzny poprzez metody wypracowane przez animację kultury. Projekt traktuje kulturę jako narzędzie zmiany społecznej służące wzmacnianiu i budowaniu potencjału lokalnego i społecznego. Jest kontynuacją pilotażowych działań pn. „TUTAJ” przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury na Lubelszczyźnie w 2011 i 2012 roku w Trawnikach (powiat świdnicki) i Krasnymstawie. Projekt realizowany będzie we współpracy z lokalnymi, samorządowymi ośrodkami kultury. Domy kultury, szczególnie na wsiach i w małych miejscowościach, to instytucje z ogromnym potencjałem społecznym. Projekt Non Urban Culture stawia na animację lokalnej społeczności i używa kultury do budowania kapitału społecznego. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stowarzyszenie Praktyków Kultury działa od 2006 roku. Prowadzi działania artystyczne i animacyjne adresowane do bardzo różnych grup odbiorców – dziewczyn z zakładu poprawczego, aktorów, seniorów, uchodźców z Kaukazu Północnego, studentów.

Ich działania charakteryzuje innowacyjność, ciągłość i długofalowość. Szukają nowych, efektywnych sposobów pracy. Stowarzyszenie proponuje formy interaktywne, łączące przedsięwzięcia z pogranicza gatunków, z wykorzystaniem nowych technologii, włączając cytaty z życia codziennego społeczności, z którymi pracują. Wysiłki zostały dwukrotnie docenione poprzez przyznanie stowarzyszeniu nagród w ramach konkursu m.st. Warszawy na najlepszy projekt edukacji kulturalnej 2009 i 2010. Jesteśmy też zapraszani aby prezentować naszą pracę na festiwalach i konferencjach w kraju i za granicą.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola