Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy sprzęt przekazany strażakom z powiatu krasnostawskiego

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 6 grudnia 2013 r. w strażnicy OSP Krupe miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu bojowego zakupionego w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu realizowanego w partnerstwie Gminy Krasnystaw. Miasta Krasnystaw oraz Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie. Na uroczystości obecni byli liczni przedstawiciele samorządów Miasta, Gminy, Powiatu i Województwa, jak również strażacy pracujący w Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystości rozpoczęły się przed budynkiem OSP Krupe, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego oraz wciągnięciu na maszt flagi Polski, na ręce strażaków przekazano kluczyki i dokumenty do nowych pojazdów bojowych. Samorządy Miasta i Gminy oraz KP PSP w Krasnymstawie zakupiły łącznie cztery średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, dwa lekkie, w tym jeden ze specjalnym wyposażeniem, jak również przyczepę i łódź do interwencji m.in. w akcjach przeciwpowodziowych, specjalistyczny sprzęt wykorzystywany do usuwania skutków wypadków drogowych oraz ubrania.

Strażakom z terenu Miasta Krasnystaw kluczyki i dokumenty do nowych pojazdów wręczył Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec. W dwa nowe wozy średnie doposażone zostaną OSP Zastawie oraz OSP Krakowskie Przedmieście. Strażakom z terenu Gminy Krasnystaw kluczyki i dokumenty wręczyli Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński oraz Przewodniczący Rady Gminy Leszek Szeniak. W Gminie Krasnystaw nowy sprzęt otrzymają OSP w Małochwieju Dużym i OSP w Krupem, które dostały po średnim wozie, a dodatkowo OSP w Małochwieju otrzymało mały wóz. Lekki samochód ze specjalnym wyposażeniem, jak również przyczepę i łódź otrzymała KP PSP w Krasnymstawie. Kluczyki i dokumenty do nowego sprzętu z rąk Zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr inż. Gustawa Włodarczyka otrzymał Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie mł. bryg. mgr inż. Dariusz Pylak.

Po uroczystym przekazaniu dokumentów i kluczyków do nowych samochodów oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego uczestnicy uroczystości przeszli do sali strażnicy OSP Krupe, gdzie miały miejsce przemówienia okolicznościowe przybyłych gości oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego organizowanego w ramach projektu w miejskich i gminnych szkołach. Głos podczas uroczystości zabrali Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Wójt Gminy Krasnystaw Janusz Korczyński, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk, Wicewojewoda Lubelski Marian Starownik, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr inż. Gustaw Włodarczyk oraz Komendant Powiatowy PSP w Krasnymstawie mł. bryg. mgr inż. Dariusz Pylak.

- Projekt, w ramach którego zakupiliśmy tak wiele cennego sprzętu bojowego to doskonały dowód świetnej współpracy pomiędzy samorządami Miasta i Gminy. Nie jest to oczywiście jedyny przykład kooperacji samorządów w trosce o dobro i bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie działania, które udaje się wspólnie realizować dla zaspokojenia potrzeb lokalnej społeczności możliwe są dzięki wsparciu i zaangażowaniu Partnerów. Dlatego też chciałbym serdecznie podziękować Marszałkowi Grabczukowi, Wójtowi Korczyńskiemu, jak i wszystkim innym osobom bez których ten i inne realizowane w partnerstwie projekty nie mogłyby dojść do skutku. Jednocześnie życzę mieszkańcom Miasta i Gminy Krasnystaw oraz krasnostawskim strażakom, aby otrzymany sprzęt służył jak najdłużej i nie musiał być zbyt często używany w akcji. – mówił podczas uroczystości Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec

Po przemówieniach zaproszonych gości oraz wręczeniu nagród młodzieży, która wzięła udział w realizowanym w ramach projektu konkursie naszedł czas na część artystyczną w wykonaniu Kapeli z Małochwieja oraz poczęstunek.

Wartość projektu wyniosła prawie 3 miliony 600 tysięcy złotych. Sygnatariusze porozumienia pokrywają tylko 15% kosztów. Pozostałe wydatki pokryte zostały ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013.

 

 

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola