Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 620 rocznicy nadania praw miejskich

Data publikacji: 2014-02-21, Data modyfikacji: 2014-02-21
A A AWydrukDrukuj  
 

Już niebawem w Krasnymstawie rozpoczną się obchody 620 rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw. Na przełomie lutego i marca zapraszamy wszystkich mieszkańców i miłośników Krasnegostawu do Krasnostawskiego Domu Kultury, przy ul. Okrzei 10.

W piątek 28 lutego rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczny i literacki „Moje Miasto Krasnystaw”, który co roku organizowany jest z okazji rocznicy nadania praw miejskich wśród krasnostawskiej młodzieży. Piątkowe popołudnie upłynie gościom Krasnostawskiego Domu Kultury razem z Leszkiem Mądzikiem, który jest scenografem, reżyserem, malarzem i fotografem. O godz. 16:00 będzie można zobaczyć wyreżyserowany przez Leszka Mądzika spektakl teatralny, natomiast godzinę później nastąpi otwarcie wystawy „Plakat. Fotografia.”

W sobotę 1 marca przybywających do Krasnostawskiego Domu Kultury gości witać będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Uroczystość o godz. 15:00 otworzą Burmistrz Krasnegostawu i Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw, którzy poprowadzą krótką prezentacje na temat dzisiejszego Krasnegostawu. O historii Miasta opowie natomiast prof. dr. hab. Ryszard Szczygieł z Instytutu Historii UMCS. Część artystyczną obchodów przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Nr 1.

Na osoby, które przyjdą uczcić rocznicę nadania praw miejskich do Krasnostawskiego Domu Kultury czekać będą także liczne wystawy. Oprócz wspomnianej wcześniej wystawy „Plakat. Fotografia.” Leszka Mądzika oraz wystawy pokonkursowej „Moje Miasto Krasnystaw” zobaczyć będzie można także wystawę „Krasnystaw w starych dokumentach” oraz „Krasnystaw na pocztówce”. Związane z historią Miasta stoisko w holu KDK przygotuje także Stowarzyszenie Gloria Vitae.

Z okazji „urodzin” Miasta na przybyłych gości czekają niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania 620 rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.

 

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola