Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwsze Karty Dużej Rodziny 3 Plus wręczone

Data publikacji: 2013-12-17, Data modyfikacji: 2013-12-18
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 17 grudnia 2013 r. w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw miało miejsce wręczenie przez Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca oraz Przewodniczącego Rady Miasta Edwarda Kawęckiego pierwszych Kart Dużej Rodziny 3 Plus, które zaczną obowiązywać w mieście od Nowego Roku.

Pierwszą rodziną, która otrzymała kartę są Państwo Grzegorz i Paulina Czaban oraz ich troje dzieci - Adrianna, Kornelia i Kuba.

- Bardzo się cieszę, że mogę dziś wręczyć pierwsze krasnostawskie Karty Dużej Rodziny 3 Plus na ręce tak wspaniałej i szczęśliwej rodziny. Życzę Państwu, aby katalog zniżek, do których upoważnia karta stale się powiększał. Proszę przyjąć także najserdeczniejsze życzenia zdrowia i szczęścia z okazji nadchodzących Świąt. - mówił podczas wręczenia kart Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec 

Celem inicjatywy Karta Dużej Rodziny 3 Plus jest wspieranie rodzin wielodzietnych, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci oraz młodzieży wychowujących się w rodzinach, promowanie modelu rodziny wielodzietnej i jej wizerunku. Od 1 styczna 2014 r. karta zacznie funkcjonować na terenie Krasnegostawu.

Karta dostępna jest dla wszystkich rodzin, niezależnie od dochodów, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Wszystkie dzieci oraz przynajmniej jedno z rodziców muszą zamieszkiwać na terenie Miasta Krasnystaw. Karta obejmuje także członków rodzin zastępczych. Aby otrzymać kartę, wystarczy złożyć wniosek w Biurze Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Miasta Krasnystaw. Jedynym kryterium przyznania Karty jest liczba dzieci w rodzinie, nie jest istotna sytuacja materialna rodziny. Karta nie jest instrumentem polityki socjalnej Miasta, lecz jest wyrazem docenienia przez samorząd rodzin wychowujących liczne potomstwo.

Samorząd liczy na to, że do akcji włączą się także krasnostawscy przedsiębiorcy, a uczestnicy programu „Karta dużej rodziny” zyskają liczne bonifikaty, np. przy zakupie odzieży, artykułów żywnościowych, sportowych, książek czy też otrzymają zniżki np. na usługi medyczne.

Zachęcamy do złożenia wniosku w Urzędzie Miasta i korzystania z uprawnień jakie karta daje zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola