Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Poloneza czas zacząć…

Data publikacji: 2014-02-17, Data modyfikacji: 2014-02-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Poloneza czas zacząć… Bal gimnazjalny jest niewątpliwie wydarzeniem, które pozostaje w pamięci każdego młodego człowieka. To jeden z pierwszych nieśmiałych kroków w dorosłość. Wieczorowe stroje, wyszukane fryzury dziewcząt i ta szczególna, niepowtarzalna atmosfera. Wyjątkową rangę wydarzenia podkreśla wystrój sali i dźwięki poloneza, rozpoczynającego bal. Taki właśnie przebieg miała uroczystość w Zespole Szkół nr 5 w Krasnymstawie, która odbyła się w Walentynki 14 lutego 2014 roku. Szczególny profesjonalizm w prowadzeniu części oficjalnej zaprezentowali – Julia Szewczyk i Szymon Antoniak. Bardzo miłym  gościem był Burmistrz Krasnegostawu pan Andrzej Jakubiec, który z właściwą sobie serdecznością i życzliwością zwrócił się do młodzieży ze słowami pełnymi optymizmu oraz życzył zebranym wspaniałej zabawy.
Dyrektor szkoły pani Justyna Haładyj podziękowała gimnazjalistom za wspólnie spędzone lata. Życzyła młodzieży sukcesów na egzaminie oraz dokonała oficjalnego rozpoczęcia balu. Przedstawiciele uczniów- Patrycja Nizioł oraz Radosław Furgała przekazali słowa wdzięczności  Dyrekcji, Wychowawcom i Rodzicom za zrozumienie i troskę oraz stworzenie w murach naszej szkoły ciepłej, rodzinnej atmosfery. Następnie dostojne  pary zaprezentowały się w tradycyjnym polonezie. Oryginalne figury i perfekcyjne wykonanie to zasługa nauczycieli wychowania fizycznego panów - Mariusza Bąka i Piotra Oleśniewicza. Na zakończenie tańca chłopcy obdarowali swoje partnerki pięknymi różami. Zaproszeni goście oraz gimnazjaliści udali się na przygotowany przez rodziców poczęstunek. Wspaniałą zabawę uatrakcyjniała świetlna iluminacja oraz dobrze dobrany repertuar muzyczny.

Oby wyniki egzaminu gimnazjalnego sprawiły uczniom tyle radości, ile przyniósł im bal gimnazjalny.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola