Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedstawiciele Urzędu Miasta odwiedzą mieszkańców

Data publikacji: 2013-05-13, Data modyfikacji: 2013-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 1 lipca 2013 r. zacznie obowiązywać nowy system gospodarki odpadami komunalnymi.

Do jego wdrożenia zobowiązuje znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która wprowadza nowy model gospodarowania odpadami komunalnymi. Teraz gminy będą odpowiedzialne za organizację odbioru odpadów komunalnych z nieruchomości.

Rada Miasta Krasnystaw ustaliła wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Na podstawie danych zawartych w tym dokumencie ustalana będzie kwota miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie każdej nieruchomości.

W celu ułatwienia mieszkańcom sprawnego przeprowadzenia obowiązku złożenia wspomnianych deklaracji od 15 maja krasnostawskie domy jednorodzinne będą odwiedzane przez przedstawicieli Urzędu Miasta Krasnystaw. Doręczą oni deklaracje do każdej nieruchomości, pomogą w jej wypełnieniu, a następnie dostarczą ją do krasnostawskiego ratusza. Nowy system gospodarowania odpadami i wynikające z niego zasady budzą wciąż wiele pytań i wątpliwości, dlatego przedstawiciele UM udzielą wyczerpujących informacji na temat uregulowań związanych z nową gospodarką śmieciową i naliczaniem opłat oraz odpowiedzą na pytania z nimi związane.

Przedstawiciele Urzędu Miasta odwiedzą jedynie domy jednorodzinne. Za zebranie informacji w budynkach wielorodzinnych odpowiedzialne są zarządy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

Druki deklaracji można nadal pobrać w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw, a także na stronie internetowej Miasta pod adresem: http://krasnystaw.pl/strona/index.php?option=com_content&view=article&id=917&catid=2&Itemid=161. Wypełniony dokument należy złożyć w UM do dnia 15 lipca 2013 r.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola