Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Data publikacji: 2013-09-03, Data modyfikacji: 2013-09-03
A A AWydrukDrukuj  
 

1572 uczniów oraz 136 nauczycieli rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w szkołach podstawowych i gimnazjach dla których organem prowadzącym jest Samorząd Miasta Krasnystaw. Dla 176 uczniów rozpoczynających naukę w I klasie szkół podstawowych jutro po raz pierwszy zabrzmi szkolny dzwonek.

Uczniowie naszych szkół rozpoczynają naukę w  dobrze wyposażonych w pomoce naukowe  oraz odremontowanych i odświeżonych podczas wakacji salach lekcyjnych i gimnastycznych. Wiele powodów do zadowolenia mają uczniowie ZSZ NR 5 w której wyremontowana szatnia powitała   przybyłych pięknymi i kolorowymi szafkami, przygotowanymi dla każdego z uczniów.

Podczas inauguracji roku szkolnego Burmistrz Miasta Andrzej Jakubiec  witał szczególnie gorąco uczniów klas 1 oraz ich rodziców i wyraził nadzieję, iż lata nauki spędzone w krasnostawskich szkołach będą czasem radosnym. Burmistrz zachęcił starsze dzieci do solidnej, systematycznej pracy która jest pewną receptą na sukces, oraz życzył by czas spędzony w szkolnych murach wykorzystać jak najlepiej .

Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014 ogłosiło „Rokiem szkoły w ruchu”. W związku z tym, nowoczesna infrastruktura sportowa przy krasnostawskich zespołach szkół przyczyni się z pewnością do pełnej  realizacji ministerialnych wytycznych.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola