Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Słoneczne wakacje z KDK

Data publikacji: 2013-08-02, Data modyfikacji: 2013-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 15-28 lipca 2013 r. realizowany był projekt „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury”, który składał się z dwóch części – 10-dniowych zajęć dla dzieci oraz 3-dniowych warsztatów szczudlarskich i robienia masek teatralnych, w ramach działania „Non Urban Culture”, w których uczestniczyło łącznie około 50 osób.

Mali uczestnicy z ogromną ochotą brali udział we wszystkich atrakcjach przygotowanych przez Krasnostawski Dom Kultury.  Oferta była bogata i różnorodna. Zajęcia edukacyjne przeplatały się z dobrą rozrywką.

Dzieci wysłuchały opowieści i legend krasnostawskich przedstawionych przez regionalistę Zbigniewa Atrasa, spotkały się z archeologiem Konradem Grocheckim, który niezwykle ciekawie przedstawił podstawowe zagadnienia dotyczące tego zawodu, a także wyczerpująco odpowiadał na pytania dotyczące realiów historycznych przedstawionych m.in. w bajce o Asterixie i Obelixie. Dzieciaki odwiedziły Stadninę Ogierów w Białce, dzielnie pokonały trasę rajdu pieszego z lasu Borek do Krasnegostawu, uczestniczyli w warsztatach kuglarskich i cyrkowych, odwiedzili ogród zoologiczny w Zamościu i siedzibę Państwowej Straży Pożarnej. Jednym z punktów programu zajęć były także warsztaty plastyczne, których dorobek w postaci wystawy można obejrzeć w galerii KDK.

26 lipca, dzięki uprzejmości Państwowej Straży Pożarnej i Policji nasi milusińscy pływali łodzią motorową po rzece Wieprz, przymierzali strój bojowy strażaka, obejrzeli wóz policyjny i szczegółowo wypytywali funkcjonariuszy o szczegóły z życia zawodowego policjantów. Na koniec na wszystkich czekała pieczona kiełbaska z ogniska.

Każdy z małych uczestników otrzymał pamiątkowe zdjęcie, dyplom oraz drobne upominki wręczone przez Dyrektora KDK Damiana Kozyrskiego.

Ostatni weekend, 26- 28 lipca, wypełniły warsztaty szczudlarskie i tworzenia masek teatralnych przeprowadzone przez Stowarzyszenie Praktyków Kultury z Warszawy. Uczestnicy przez trzy dni na Rynku Miejskim poznawali techniki chodzenia na szczudłach, żonglerki i szeroko pojętej „sztuki ulicy”, natomiast równolegle w Sali Rękodzieła KDK trwało tworzenie masek teatralnych. Trzy dni ciężkiej pracy miały swój finał na w niedzielne popołudnie na Rynku Miejskim, gdzie uczestnicy zaprezentowali nowo nabyte umiejętności szczudlarskie i wykonane przez siebie maski.

Warsztaty tworzenia masek spotkały się dużym zainteresowaniem i w związku z tym od września w KDK rozpoczną stałe warsztaty związane z tą tematyką.

Obszerną relację fotograficzną z „Wakacji z Krasnostawskim Domem Kultury” można obejrzeć w galerii na stronie internetowej www.kultura.krasnystaw.pl .

Projekt „Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury” był współfinansowany ze środków Miasta Krasnystaw, a część „Non Urban Culture” także ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola