Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SMS-owy system powiadamiania w Krasnymstawie

Data publikacji: 2014-02-05, Data modyfikacji: 2014-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Mieszkańcy Miasta Krasnystaw mogą korzystać z SMS-owego systemu powiadamiania. Po wpisaniu się do bazy danych każdy może otrzymywać krótkie informacje tekstowe o zagrożeniach, niebezpiecznych zjawiskach atmosferycznych czy innych zdarzeniach losowych. W ten sposób będą przekazywane m.in. wiadomości, dotyczące wypadku, czy utrudnień komunikacyjnych na ważnych drogach, pogotowiu czy alarmach powodziowych. System umożliwia także powiadamianie druhów z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej o potrzebie nagłych interwencji przy pożarach lub udziału w innych akcjach ratowniczych.

W celu skorzystania z systemu wystarczy posiadać telefon komórkowy i poprzez stronę znajdującą się TUTAJ zapisać się do bazy danych. Dane z bazy zostaną  przekazane do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, skąd będą wysyłane powiadomienia. Wszystkie informacje będą wysyłane bezpłatnie.

Nowy system powiadamiania o zagrożeniach jest jednym z elementów większego projektu, który dzięki wsparciu Unii Europejskiej realizują wspólnie Gmina Krasnystaw, Miasto Krasnystaw i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Wcześniej, w ramach tego samego projektu, zakupiono cztery średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, dwa lekkie, w tym jeden ze specjalnym wyposażeniem, a także przyczepę i łódź do interwencji m.in. w akcjach przeciwpowodziowych, specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany do usuwania skutków wypadków drogowych oraz ubrania dla strażaków.

W Mieście Krasnystaw sprzęt otrzymały dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej działające w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. W dwa nowe wozy średnie doposażone zostały OSP Zastawie oraz OSP Krakowskie Przedmieście. 

Partnerzy projektu pokryli 15 procent kosztów jego realizacji, a na resztę otrzymali środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

SMS-owy system powiadamiania

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola