Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Miasta Krasnystaw

Data publikacji: 2014-01-06, Data modyfikacji: 2014-01-07
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 20 grudnia o godz. 14:00 w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw miało miejsce tradycyjne, odbywające się co roku, spotkanie opłatkowe. Wśród obecnych na sali gości znaleźli się liczni przedstawiciele samorządu Miasta, Gminy i Powiatu Krasnostawskiego, Dyrektorzy miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, Dyrektorzy krasnostawskich oddziałów banków oraz firm, duchowni, czy też Komendanci i Dyrektorzy miejskich służb mundurowych.

Spotkanie rozpoczął Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki, który powitał wszystkich zgromadzonych gości oraz złożył świąteczne życzenia. Następnie głos zabrał Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, który również złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Burmistrz podziękował ponadto wszystkim swoim współpracownikom z Urzędu, jak również Partnerom z Powiatu Krasnostawskiego i Gminy Krasnystaw za owocną pracę w minionym roku. Dziękując Burmistrz Krasnegostawu przytoczył szereg przykładów działań i inwestycji, które udało się zrealizować w mieście w ciągu minionych 12 miesięcy, podsumowując tym samym bardzo udany dla krasnostawskiego samorządu rok 2013. Nawiązując do faktu jednogłośnego podjęcia przez Radę Miasta uchwały budżetowej na 2014 r. Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec nakreślił także w swojej wypowiedzi plany samorządu na przyszłość, życząc jednocześnie aby rok 2014 był dla wszystkich zgromadzonych gości oraz mieszkańców Krasnegostawu rokiem pomyślności i realizacji wszelkich zamierzeń.

Po wystąpieniu Burmistrza głos zabrał ks. Prałat Piotr Kimak, który przed rozpoczęciem dzielenia się opłatkiem zaproponował wspólne zaśpiewanie kolędy oraz modlitwę. Fragment Pisma Świętego odczytał Radny Rady Miasta Edward Hys. Spotkanie opłatkowe w Urzędzie Miasta uświetnił występ utalentowanych uczennic Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola