Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie PaTowiczów w Krasnymstawie

Data publikacji: 2012-08-23, Data modyfikacji: 2012-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Spotkanie PaTowiczów w Krasnymstawie

W dniach 24 - 25.08 w Krasnymstawie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie PaTowiczów organizowane przez grupę PaT Krasnystaw działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.

PaT czyli „Profilaktyka a Ty" to program realizowany przez Komendę Główną Policji przy współpracy m.in. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. Jednym z głównych celów programu jest tworzenie społeczności promującej wśród młodych ludzi modę na życie bez uzależnień. Środkiem do osiągnięcia tego celu jest profilaktyka rówieśnicza. To młodzież, inspirowana i wspierana przez grupę specjalistów, poprzez teatr, filmy, radio, artykuły czy happeningi pokazuje swoim rówieśnikom jak ogromną wartość ma życie wolne od nałogów. Podejmuje szereg działań zachęcających do rozwijania aktywności społecznej i umacniania asertywnych postaw wśród młodych ludzi. Apeluje również do dorosłych aby pogłębiali swoją wiedzę z zakresu profilaktyki i poświęcali więcej czasu na rozmowy ze swoimi dziećmi.

Powstała w styczniu bieżącego roku krasnostawska grupa PaT bardzo aktywnie włączyła się w tę inicjatywę. Oprócz tego, że gra profilaktyczne spektakle i bierze udział w Przystankach PaT, może też pochwalić się stworzeniem nowej formy integracji PaTowiczów - PaTuliska czyli ogniska społeczności PaT. Pierwsze takie ognisko grupa zorganizowała niespełna dwa miesiące temu. Było to niezwykłe spotkanie we wspaniałym choć wąskim gronie kreatywnych, niezwykle pozytywnych i wolnych od uzależnień młodych ludzi. Mamy nadzieję, że nadchodzące wydarzenie dostarczy nam jeszcze więcej wspaniałych wrażeń.

Grupa PaT Krasnystaw i Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie zapraszają mieszkańców na spektakl profilaktyczno-edukacyjny: w obsadzie uczestników programu PaT z całej Polski. Spektakl odbędzie się na Rynku Miejskim dnia 24.08.2012 roku (piątek) o godzinie 18.30. Wstęp wolny.

 

krasnystaw.um.gov.pl, Źródło artykułu: krasnystaw.um.gov.pl, Autor zdjęć: krasnystaw.um.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola