Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świetne wyniki podopiecznych UKS Wodnik w ogólnopolskich zawodach pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka"

Data publikacji: 2013-10-29, Data modyfikacji: 2013-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 

Świetne wyniki podopiecznych UKS Wodnik w ogólnopolskich zawodach pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka"

W sobotę 26 października obyły się w Warszawie ogólnopolskie zawody pływackie „Od Młodzika do  Olimpijczyka” skierowane do dzieci urodzonych latach 2004 – 2005. Organizatorem tych cyklicznych zawodów był Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Zawody odbyły się na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji Polna w Warszawie. Doskonałe wyniki w zawodach odnieśli podopieczni UKS Wodnik.

Prawo startu w zawodach miały kluby zrzeszone w Polskim Związku Pływackim. Zawody przeprowadzone były seriami na czas. Uzyskany rezultat czasowy decydował o uzyskanym miejscu w danej konkurencji. Nad rzetelnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z sędzią głównym zawodów klasy związkowej. Dzieci miały dwa starty do wyboru z czterech styli pływackich na odcinkach 50 m oraz jeden stylem zmiennym na dystansie 100 m. W zawodach uczestniczyły 43 kluby reprezentowane łącznie przez 448 zawodników. Województwo lubelskie reprezentowały 3 kluby pływackie: Lubelski Uczniowski Klub Sportowy Orlik, Klub Sportowy Olimpia Lublin oraz Uczniowski Klub Sportowy Wodnik Krasnystaw działający przy Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie.

Dzieci pierwszy raz uczestniczyły w tak dużych zawodach. Nowe miejsce, urządzenia i ilość startujących, powodowały u młodych zawodników niepokój, że coś może się nie udać. Zaskoczeniem dla nich był start na tak zwaną „zakładkę” polegający na tym, że zawodnicy kończący swoje dystanse nie wychodzili z wody po ich zakończeniu dopóki następna seria nie wystartowała. Miało to na celu przyśpieszenie zawodów. Wszelke obawy dzieci okazały się bezpodstawne.

Reprezentanci Krasnehostawu uzyskali doskonałe wyniki. Klub pływacki z Krasnegostawu zajął w statystyce medalowej pierwsze miejsce. Dzieci zdobyły w sumie osiem medali: cztery złote, trzy srebrne, jeden brązowy. Na dystansie 50 m stylem dowolnym w roczniku 2005 złoty medal zdobyła Adrianna Chmielewska, a szóste miejsce zajęła Antosia Miś. Obie zawodniczki są uczennicami Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Dziesiątą pozycję zajęła inna zawodniczka UKS Wodnik Laura Stawska, która jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Gorzkowie. Wśród chłopców triumfował Wojciech Sławacki na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie. Dwudzieste drugie miejsce zajął Mateusz Pylak. W stylu klasycznym wspomniana wcześniej Antosia Miś zajęła dziewiąte miejsce, a jej kolega z klasy Hubert Pylak zdobył srebrny medal.

Na dystansie 50 m stylem grzbietowym Adrianna Chmielewska zdobyła srebrny medal, a Laura Stawska brązowy. Wśród chłopców srebro wywalczył Michał Terlecki, a Hubert Pylak zająłm siódme miejsce, natomiast jego brat bliźniak Mateusz Pylak był dwudziesty szósty. Na dystansie 50 m stylem motylkowym nie miał sobie równych Michał Terlecki, który zdobył złoty medal.

Sensacją zawodów był wynik Wojciecha Sławackiego na dystansie 100 m stylem zmiennym, który wynikiem 1:26,26 zdeklasował swoich rywali zarówno z grupy wiekowej jak i tych starszych o rok.

Następnego dnia imprezy, czyli w niedzielę 27 października odbyły się takie same zawody z tym, że w rocznikach 2003 i 2002. Dwójka reprezentantów UKS Wodnik zajęła czołowe miejsca kontynuując dobrą passę zwycięstw dzieci z Krasnegostawu. W kategorii wiekowej dzieci urodzonych w roku 2003 na dystansie 100 m stylem klasycznym złoty medal wywalczył Norbert Zacharzyński na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie. Ten sam zawodnik na dystansie 100 m stylem zmiennym zdobył brązowy medal. W kategorii dziewcząt z rocznika 2002 na dystansie 100 m stylem klasycznym Ania Terlecka, która również jest uczennicą krasnostawskiej jedynki zdobyła brązowy medal, a na dystansie stu metrów stylem zmiennym zajęła piąte miejsce. Łącznie dnia 27 października nasze dzieci zdobyły trzy medale, co w statystyce medalowej na 48 klubów dało reprezentantom Krasnegostawu siódme miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz rodzicom zawodników UKS wodnik doskonałych rezultatów uzyskanych podczas zawodów w Warszawie.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola