Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwają prace nad budżetem miasta na 2014 rok. Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w wyznaczaniu priorytetów działań samorządu.

Data publikacji: 2013-10-16, Data modyfikacji: 2013-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 

Trwają prace nad budżetem miasta na 2014 rok. Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w wyznaczaniu priorytetów działań samorządu.

Krasnostawski samorząd jest w trakcie opracowywania budżetu na 2014 r. Trwają prace nad ukształtowaniem budżetu w taki sposób, aby w możliwie największym stopniu spełniał on oczekiwania mieszkańców. Miasto Krasnystaw nie posiada jeszcze pełnych informacji o wysokości dotacji z Ministerstwa Finansów oraz Urzędu Wojewódzkiego, jednakże już na aktualnym etapie prac można przewidzieć, że dochody kształtować się będą na poziomie podobnym do tegorocznych. Wydatki koncentrować się będą na finansowaniu bieżącej  działalności szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek organizacyjnych miasta oraz na inwestycjach poprawiających komfort życia Mieszkańców Krasnegostawu. 


Za sprawą propozycji Burmistrza Krasnegostawu, która spotkała się z aprobatą Radnych podatki w mieście, takie jak podatek od nieruchomości, środków transportu, czy też podatek gruntowy utrzymane zostaną na tym samym poziomie co dotychczas. Pomimo utrzymania niezmienionego poziomu podatków, a tym samym dochodów potrzebnych do rozwoju Miasta samorząd nie zwalnia tempa w prowadzeniu kolejnych inwestycji. Pewne jest, że w 2014 r. zakończone zostaną przebudowa i rewitalizacja dworku starościńskiego przy ul. Sikorskiego oraz budowa zbiornika retencyjnego Lubańka. Wartość pierwszego z wymienionych projektów to ponad 7 mln zł, a zbiornik wodny to inwestycja o wartości prawie 4,5 mln zł. Obydwie inwestycje dofinansowane zostały z funduszy unijnych. W ramach współpracy z samorządem powiatowym w budżecie Miasta zostało zabezpieczone 2,2 mln. zł na dofinansowanie przebudowy ulic powiatowych PCK, Oleszczyńskiego, Sikorskiego, co stanowi 50% kosztów inwestycji. Liczymy że projekt ten będzie realizowany przy wsparciu finansowym z budżetu państwa w ramach   Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Następną dużą inwestycją niezwykle ważną dla mieszkańców będzie modernizacja oświetlenia ulicznego. Na to zadanie udało się pozyskać ponad 7 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach programu SOWA. Dzięki tej inwestycji zostanie zastosowane nowoczesne, energooszczędne oświetlenie typu LED, co pozwoli uniknąć częściowych wyłączeń.

Samorząd Miasta Krasnystaw ma w planach także liczne inne inwestycje. Niektóre z nich zrealizowane zostaną już w przyszłym roku, podczas gdy inne ze względu na ograniczenia budżetowe będą musiały poczekać nieco dłużej na swoją kolej. Samorząd Miasta uznaje jako priorytet, realizację takich inwestycji jak przebudowa ulic Piekarskiego, Partyzantów, Gospodarczej, Kilińskiego, Jabłonkowej, Szymonowicza, Sienkiewicza, czy też Niesieckiego. Miejski budżet zakłada także, że generalny remont przejdzie jeden z najbardziej charakterystycznych, zabytkowych miejskich budynków, czyli Ratusz. W przyszłym roku planowany jest również zakup nowego wyposażenia do placów zabaw przy przedszkolach.  

Nie ulega wątpliwości, że wszystkie inwestycje są ważne. Nie mniej ważna jest jednak taka ich realizacja, aby jak najszybciej i najskuteczniej sprostać potrzebom mieszkańców miasta. Dlatego też zachęcamy Państwa do zabrania głosu i wskazania tych inwestycji, które uznają Państwo za najbardziej priorytetowe. Każdy mieszkaniec Krasnegostawu może oddać 1 głos na wybraną przez siebie inwestycję. Formularze do głosowania dostępne są TUTAJ oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krasnystaw. Wypełniony formularz należy wrzucić do urny znajdującej się w Biurze Obsługi Mieszkańców. Głosy oddawać można w dniach od 16 do 31 października 2013 r. Państwa głosy zostaną wzięte pod uwagę w kształtowaniu priorytetów inwestycyjnych miasta na kolejny rok. Zachęcamy Państwa do aktywności. Wspomniane głosowanie pełni rolę pilotażu do planowanego wprowadzenia przez krasnostawski samorząd w 2014 roku  tzw. „budżetu obywatelskiego”, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli wywierać jeszcze większy wpływ na kształtowanie priorytetów w budżecie Miasta.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola