Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W krainie bajek

Data publikacji: 2014-01-07, Data modyfikacji: 2014-01-08
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 03.01.2014 roku  uczniowie  klas 0 – III szkoły podstawowej z Zespołu Szkół nr 5 w Krasnymstawie obejrzeli przedstawienie „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” w wykonaniu uczniów klasy V działających w teatrzyku profilaktycznym „Profik”.

    Wprowadzeniem w tematykę inscenizacji było rozwiązywanie krzyżówki z Sówką Mądrą Główka oraz Zgaduj - Zgadula Wiedźmy o imieniu  Ula. Dzieci z entuzjazmem rozwiązywały bajkowe zadania.

    Na scenie kolejno pojawiały się postacie i sceny z różnych znanych dzieciom bajek: Baba Jaga, Zła Królowa, Wilk, Smok, Król, Szewczyk Dratewka, Jaś i Małgosia, Krasnoludki, Czerwony Kapturek, Babcia i Gajowy.

    Uczniowie bardzo żywiołowo reagowali w trakcie spektaklu z zainteresowaniem śledząc kolejne sceny znanych lecz odmienionych bajek. Motywem przewodnim przedstawienia było to, że każdy z nas zasługuje na drugą szansę, jest nośnikiem pozytywnych postaw oraz ma wpływ na relacje z innymi ludźmi.

    Mamy nadzieję, że ta atrakcyjna forma profilaktyki przyczyni się do kształtowania właściwych zachowań uczniów oraz rozbudzi twórczą aktywność dzieci.

    W przedstawieniu wystąpili: Adrian Gęba, Paulina Kostrzanowska, Kacper Kulczyński, Małgorzata Matyjas, Ada Pastuszak, Mateusz Prościński, Aleksandra Sławacka, Patrycja Szuryga.

    Przedstawienie  przygotowały: Alicja  Bolesta, Inga Droszcz i Magdalena Dąbrowska.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola