W dniu 11 czerwca w Sali Sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw miało miejsce wręczenie nagród w międzyszkolnych konkursach organizowanych dla miejskich szkół podstawowych i gimnazjów przez Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie.
Łącznie wręczono nagrody w 8 konkusach z takich dziedzin jak ortografia, przyroda, turystyka, matematyka, czy też geografia. Uroczystość poprowadziła Dyrektor ZS Nr 1 Maria Kowalczyk, a nagrody uczniom wręczał Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec. Burmistrz Krasnegostawu podkreślił jak zdolne i wszechstronne dzieci uczęszczają do krasnostawskich szkół. Burmistrz docenił także trud, jaki zarówno młodzież jak i nauczyciele wkładają w przygotowanie do kolejnych stojących przed nimi wyzwań konkursowych oraz życzył laureatom dalszych sukcesów. Nagrody ufundowane zostały przez Burmistrza Krasnegostawu.
Po wręczeniu nagród uczniowie przygotowani przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 Tomasza Chałubińskiego, Agnieszkę Siedlecką, Dorotę Mojską-Bąk i Grażynę Miciułę zaprezentowali część artystyczną.
Poniżej przedstawiamy listę laureatów w poszczególnych konkursach:
Konkurs ortograficzny „O Złote Pióro Burmistrza” – dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów
1. Julia Bobryk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
2. Natalia Bałuka - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - II miejsce
3. Michał Moń - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - III miejsce
4. Wiktoria Zwarzyńska vel Franczak - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
5. Kornelia Fiszer - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
6. Michał Bobryk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
7. Ewelina Repeć - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
8. Natalia Dzida - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - II miejsce
9. Izabela Stasiuk - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - III miejsce
10. Aleksandra Szymczyk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - wyróżnienie
„Mini turniej warcabowy” - dla Szkół Podstawowych
1. Jakub Wolski - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
2. Hubert Haładyj - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - II miejsce
3. Szymon Droździel - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - III miejsce
4. Wojciech Bartosiewicz - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
5. Michał Jasiński - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - II miejsce
6. Wojciech Pitucha - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - III miejsce
7. Norbert Zacharzyński - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - I miejsce
8. Damian Mróz - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - II miejsce
9. Damian Rzemiński - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - III miejsce
Konkurs czytelniczy „Lektury da się lubić”- Baśniowy świat dla Szkół Podstawowych
1. Aleksandra Pajer - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
2. Gabriela Klus - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
3. Zuzanna Kucharczyk - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
4. Aleksandra Kołodziejczyk - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
5. Julia Zakrzewska - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
6. Jan Oleszczuk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
7. Jakub Szamik - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
8. Agata Patyra - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
9. Julita Żelik - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
10. Kornelia Samborska - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
11. Wiktoria Nizioł - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
12. Igor Bukowski - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - wyróżnienie
Konkurs przyrodniczy dla klas II – „Świat wokół nas” dla Szkół Podstawowych
1. Julia Zakrzewska - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
2. Jakub Szamik - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
3. Przemysław Błaszczak - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
4. Aleksandra Pajer - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
5. Monika Chodorowska - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
6. Oliwia Jaroszyńska - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
7. Zuzanna Kucharczyk - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
8. Kornelia Samborska - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
9. Szymon Głuchowski - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
10. Jan Oleszczuk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - wyróżnienie
11. Julita Żelik - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
12. Julia Frankowska - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
Konkurs przyrodniczo turystyczny „Atrakcje turystyczne naszego regionu” dla Szkół Podstawowych
1. Maria Antoniak - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - I miejsce
2. Martyna Darmochwał - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - II miejsce
3. Katarzyna Błaszczak - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - III miejsce
4. Zuzanna Pitucha - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
5. Klaudia Dzik - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - wyróżnienie
6. Piotr Wojciechowski - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
7. Bartłomiej Dąbrowski - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - wyróżnienie
Konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjum „Podróże po literaturze”
1. Marta Kawęcka - Zespół Szkół nr 5 - Laureat
2. Izabela Stasiuk - Zespół Szkół nr 4 - Laureat
3. Małgorzata Miłczak - Zespół Szkół nr 4 - Laureat
4. Ida Dudek - Zespół Szkół nr 4 - Laureat
5. Katarzyna Matysiak - Zespół Szkół nr 1 - Laureat
6. Gabriela Zakrzewska - Zespół Szkół nr 1 - Laureat
7. Joanna Krasoń - Zespół Szkół nr 1 - Laureat
8. Joanna Niedziela - Zespół Szkół nr 1 - Laureat
9. Kamila Weremko - Zespół Szkół nr 1 - Laureat
Konkurs „Mały matematyk” dla Szkół Podstawowych
1. Krzysztof Kulik - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
2. Norbert Zacharzyński - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
3. Damian Rzemiński - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
4. Oliwia Fyk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
5. Julia Strycharczuk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
6. Oliwia Stręfner - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
7. Jakub Cieliszak - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
8. Adam Lasota - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
9. Franciszek Antoniak - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
10. Patryk Miścisz - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
11. Mateusz Gawiński - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
12. Natalia Radomska - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
13. Marta Marczewska - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
14. Kacper Szkoda - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
Konkurs geograficzny „Poznajemy mapę świata” dla Gimnazjów
1. Michał Bobryk - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
2. Adrian Myszak - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
3. Maciej Sypetkowski - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
4. Patryk Mąka - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
5. Michał Fornal - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
6. Ewelina Repeć - Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie - Laureat
7. Magda Żurek - Zespół Szkół Nr 5 w Krasnymstawie - Laureat
8. Natalia Wójcik - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
9. Filip Figiel - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
10. Patrycja Brzyszko - Zespół Szkół Nr 4 w Krasnymstawie - Laureat
Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola