Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

WRĘCZENIE STYPENDIÓW W „PIĄTCE”

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniu 27.02.2014 r. w Zespole Szkół nr 5 w Krasnymstawie odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Burmistrza i Dyrektora Szkoły. Głównymi bohaterami wydarzenia byli nagrodzeni uczniowie wraz z rodzicami. Honory gospodarza czyniła dyrektor szkoły pani Justyna Haładyj. Oprócz stypendystów i społeczności szkolnej w uroczystości udział wzięli także Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki,  Radny Rady Miasta Stanisław Dębski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Karolina Winiarczyk.

 

Stypendium Burmistrza i Stypendium Dyrektora Szkoły są prestiżowymi wyróżnieniami, które niełatwo zdobyć. Decyduje o tym nie tylko uzyskanie bardzo wysokiej średniej ocen, ale również sukcesy w konkursach i godne reprezentowanie szkoły.

Stypendia Burmistrza za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymali: Iga Tracz kl. VI – średnia ocen 5,60;  Szymon Antoniak kl. III gimnazjum - średnia ocen 5,4o; Izabella Ciechańska kl. II gimnazjum – średnia ocen 5,29; Anna Rudnik kl. III gimnazjum – średnia ocen 5,21; Kamil Dzida kl. II gimnazjum – średnia ocen 5,21.

Stypendia Dyrektora Szkoły zostały przyznane uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali: Marta Marczewska z klasy IVb –średnia ocen 5,27; Iga Malarz kl. IV b – średnia ocen 5,18; Jakub Rudnik kl. V – średnia ocen 5,18; Aleksandra Sławacka kl. V – średnia ocen 5,09; Maria Antoniak kl. VI – średnia ocen 5,10.

W gimnazjum Stypendium Dyrektora otrzymali: Kaja Podolak kl. I a średnia ocen 5,00; Sabina Drąg kl. I b -średnia ocen5,13; Justyna Ciechańska kl. III a - średnia ocen 5,07; Julia szewczyk kl. III a - średnia ocen5,00; Magdalena Żurek kl. III a – średnia ocen 5,00.

Za osiągnięcia sportowe stypendia otrzymali: Igor Wrzeszcz kl. IV a, Jakub Rudnik z kl. V, Szymon Czuba kl. V, Zofia Suszek kl. VI

Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymał Damian Rzemiński kl IV.

Nawet dla najlepszych uczniów niezwykle ważne jest wsparcie rodziców. To oni są mentorami dla swoich dzieci, poświęcają swój czas, motywują i otaczają miłością.  Rodzice nagrodzonych uczniów uhonorowani zostali przez Dyrektora Szkoły panią Justynę Haładyj Listami Gratulacyjnymi – otrzymali je: Agata i Tadeusz Marczewscy, Małgorzata i Tomasz Rrzemińscy, Monika i Artur Wentczukowie, Justyna i Andrzej Pezdowie, Marta i Krzysztof Malarzowie, Władysława i Tomasz Rudnikowie, Ewa i Robert Sławaccy, Małgorzata i Andrzej Traczowie, Bożena i Mariusz Antoniakowie, Anna i Marcin Bielawscy, Małgorzata i Jacek Dzikowie, Monika i Konrad Podolakowie, Justyna i Jarosław Drągowie, Barbara Błachnia i Janusz Ciechański, Agnieszka i Robert Poniedziałkowie, Beata i Mirosław Dzidowie, Anna i Ryszard Ciechańscy, Lucyna i Stanisław Żurkowie, Agnieszka i Mirosław Szewczykowie, Izabela i Piotr Demczukowie.

W imieniu uczniów wystąpiła Julia Szewczyk dziękując nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania. Szczególne słowa wdzięczności skierowała do fundatora nagród - Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca za życzliwy stosunek do młodzieży, promowanie talentów i inwestowanie w młode pokolenie naszego miasta.

Rozdanie Stypendiów Burmistrza i Dyrektora Szkoły to jedno z najważniejszych świąt szkolnych. Jest powodem do dumy dla nauczycieli, którzy przyczynili się do sukcesów uczniów, dodaje skrzydeł wyróżnionej młodzieży, przynosi radość i satysfakcję rodzicom. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

Uroczystość zakończyło przedstawienie przygotowane przez aktorów z młodzieżowego teatru GADUŁA działającego przy Zespole Szkół nr 5. Część artystyczną przygotowały: Elżbieta Wojtaszek, Marta Ziarko, Małgorzata Dzik.

Inscenizacja oparta na utworze J. Brzechwy „Pchła Szachrajka” urzekła widzów oryginalnością, piękną scenografią i profesjonalizmem młodych aktorów.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola