Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wsparcie dla placówki w Krasnymstawie. Nowe zasady działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych

Data publikacji: 2017-07-24, Data modyfikacji: 2017-07-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Wsparcie dla placówki w Krasnymstawie. Nowe zasady działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych

Projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych został skierowany do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Jak informuje resort edukacji, projekt uzupełnia istniejące regulacje dotyczące zasad działalności publicznych poradni, w związku ze zmianami, które zostały wprowadzone w przepisach prawa po wejściu w życie przedmiotowego rozporządzenia, w szczególności uwzględnia przepisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.

Projektowane regulacje umożliwią poradniom wydawanie opinii, o których mowa w ustawie Prawo oświatowe oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie.

Pozwolą również na prowadzenie wspomagania przedszkoli, szkół i placówek, z uwzględnieniem nowych przepisów oświatowych.

Przepisy zaczną obowiązywać od 1 września 2017 r.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola