Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zajęcia dodatkowe w krasnostawskich przedszkolach finansowane przez miejski samorząd

Data publikacji: 2013-10-09, Data modyfikacji: 2013-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Zajęcia dodatkowe w krasnostawskich przedszkolach finansowane przez miejski samorząd

Zgodnie z nowymi przepisami Ministra Edukacji Narodowej realizacja odbywających się dotychczas w przedszkolach w całym kraju zajęć dodatkowych dla dzieci, które finansowali rodzice stanęła pod znakiem zapytania. Obecnie rodzice mogą płacić jedynie 1 zł za godzinę pobytu dziecka w przedszkolu poza podstawą programową. Tego typu rozwiązanie uniemożliwiło w wielu gminach realizację dodatkowych, nie wchodzących w zakres podstawy programowej zajęć dla dzieci. Samorząd Miasta Krasnystaw wyszedł na przeciw zaistniałej sytuacji.

Odbywające się do tej pory w krasnostawskich przedszkolach zajęcia dodatkowe są kontynuowane. Koszt ich przeprowadzenia pokrywa samorząd Miasta Krasnystaw, a nie rodzice dzieci.

- W krasnostawskich przedszkolach podstawa programowa zapewnia całą gamę bardzo ciekawych zajęć, które zapewniają dzieciom wszystko to co najważniejsze w pobycie dziecka w przedszkolu. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom rodziców przedszkolaków, w każdej grupie przedszkolnej finansujemy zajęcia z rytmiki, natomiast w grupach pięciolatków i sześciolatków miasto zapewnia dzieciom zajęcia z języka angielskiego. Zajęcia dodatkowe, poza podstawą programową odbywają się więc tak jak do tej pory, z tą różnica, że ich koszt pokrywa samorząd.- mówi Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec

Ponadto, w najbliższym czasie na Sesji Rady Miasta poruszane będą sprawy związane z kolejnymi udogodnieniami kierowanymi do rodzin z dziećmi zamieszkujących Krasnystaw. W Krasnymstawie planowane jest wprowadzenie karty dużej rodziny, która upoważniać będzie do korzystania z licznych ulg.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola