Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończono akcję „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Data publikacji: 2013-12-04, Data modyfikacji: 2013-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 01.12.2013 roku w godz. 10.00 – 14.00 na terenie Krasnegostawu odbyła się Ogólnopolska Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” pod patronatem Radia Lublin. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie po raz 21 czynnie włączył się w przedsięwzięcie organizując wielką uliczną zbiórkę darów rzeczowych. 

 

Na terenie miasta znajdowało się 6 punktów stałych oznaczonych symbolami akcji mieszczących się w:

•    Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 9,

•    Sklepie „Aldik”, ul. Okrzei 12,

•    Sklepie „Biedronka”, ul. PCK 7,

•    Sklepie „Biedronka”, ul. Nieczaja 2,

•    Sklepie „Biedronka”, ul. Zakręcie 2F,

•    Sklepie „Delikatesy Centrum”, ul. Poniatowskiego 4.

Ustalone były również 3 punkty ruchome mieszczące się na:

•    Skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i Chmielnej (parking),

•    Pasażu przy ul. Okrzei (obok Spółdzielni Mieszkaniowej),

•    ul. PCK obok sklepu „Malinka” (parking).

Wszystkie ww. punkty obsługiwane były przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, wolontariuszy „Biura Wolontariatu” działającego w tut. Ośrodku, młodych wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Do obsługi czynnie włączyła się również Straż Miejska, Państwowa Straż Pożarna w Krasnymstawie, Ochotnicza Straż Pożarna Zastawie oraz Krakowskie Przedmieście.

Tegoroczna akcja cieszyła się zainteresowaniem i ofiarnością społeczeństwa. Każdy z ofiarodawców otrzymał logo akcji przedstawiające obraz uśmiechniętego słoneczka. Zgodnie z Regulaminem Akcji wszystkie zebrane dary tj.: odzież, obuwie, zabawki, książki, artykuły  szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, produkty spożywcze długoterminowe, ziemiopłody (łącznie 973,94 kg.) oraz przedmioty gospodarstwa domowego zostaną przekazywane za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dla ok. 250 dzieci wywodzących się z rodzin: najuboższych, wielodzietnych, niepełnych, niezaradnych w prowadzeniu gospodarstwa domowego, oraz sprawach opiekuńczo – wychowawczych z terenu Krasnegostawu. Artykuły żywnościowe przekazane zostaną w postaci paczek żywnościowych na Święta Bożego Narodzenia.

Zakończenie przedsięwzięcia odbyło się w Biurze Akcji, gdzie Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie Jadwiga Zajączkowska oraz Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Dariusz Turzyniecki złożyli wszystkim osobom uczestniczącym i pomagającym w zbiórce darów serdeczne podziękowania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Dzieło Pomocy Dzieciom i ofiarowali dary.

 

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola