Belka
Wtorek, 23 Października 2018   imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zakończono X Jubileuszowe Eurobiegi

Data publikacji: 2013-05-27, Data modyfikacji: 2013-05-27
A A AWydrukDrukuj  
 

W czwartek 23 maja w ramach Dni Krasnegostawu odbyły się X Eurobiegi organizowane przez Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie przy wsparciu Urzędu Miasta Krasnystaw.

Jest to cykliczna impreza biegowa, która zainaugurowała Dni Krasnegostawu.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja zgromadziła na Stadionie Miejskim liczną rzeszę sympatyków biegania, wśród których znaleźli się miedzy innymi Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Starosta Krasnostawski Janusz Szpak, Zastępca Burmistrza Dariusz Turzyniecki, Wicestarosta Henryk Czeniej, Przewodniczący Rady Miasta Edward Kawęcki oraz Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki. Czynnie, jako jeden z zawodników udział w Eurobiegach wziął Sekretarz Miasta Andrzej Kmicic.

W zawodach wzięło udział 264 zawodników, wśród których znaleźli się między innymi zawodnicy z Tanecznego Zespołu Estradowego ze Lwowa, Stowarzyszenia Krasnystaw Biega, Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni czy LW Bogdanka. Ponadto, dużą część zawodników stanowiła młodzież szkolna z placówek w naszym mieście i powiecie.

Szczególne podziękowania należą się zawodnikom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej w Surhowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, którzy przybyli licznie oraz wykazali się świetną kondycją.

Miłą niespodzianką X Eurobiegów była loteria fantowa, podczas której rozlosowano wśród wszystkich zawodników dodatkowe nagrody, dzięki czemu każdy mógł zdobyć pamiątkę z imprezy nawet jeśli nie stanął na podium.

W poszczególnych kategoriach na podium stanęli:

Kategoria: 1000m dziewcząt
1. Kozak Diana z Gimnazjum w Żółkiewce
2. Mróz Katarzyna z ZS nr 1 w Krasnymstawie
3. Sulowska Natalia z ZS nr 1 w Krasnymstawie

Kategoria: 1000m chłopców
1. Dolecki Łukasz z Gimnazjum w Żółkiewce
2. Miszczak Karol z Gimnazjum nr 5 w Krasnymstawie
3. Skica Kamil z Gimnazjum w Żółkiewce

Kategoria: 1800m dziewcząt
1. Dawidziuk Diana zawodnik indywidualny
2. Maj Monika I LO w Krasnymstawie
3. Krasoń Diana I LO w Krasnymstawie

Kategoria: 1800m chłopców
1. Bereza Patryk II LO w Krasnymstawie
2. Kalita Karol zawodnik indywidualny
3. Tkaczyk Mateusz II LO w Krasnymstawie

Kategoria: 2900m kobiet
1. Humin Anna Stowarzyszenie Krasnystaw Biega
2. Olech-Bartoń Anna ZS Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krasnymstawie
3. Słupna Agnieszka zawodnik indywidualny

Kategoria: 5000m mężczyzn
1. Kuśmierz Aleksander zawodnik indywidualny
2. Bąk Mariusz Stowarzyszenie Krasnystaw Biega
3. Mazur Andrzej KMPSP w Gdyni

Kategoria osób niepełnosprawnych: 400m dziewcząt
(kategoria wiekowa 12-15 lat)
1. Skubisz Katarzyna Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
2. Podkańska Ewa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
3. Denis Maria Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie

Kategoria osób niepełnosprawnych: 400m chłopcy
(kategoria wiekowa 12-15 lat)
1. Grzywaczewski Mariusz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
2. Kamiński Arkadiusz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
3. Kalman Miłosz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie

Kategoria osób niepełnosprawnych: 400m dziewcząt
(kategoria wiekowa 16-21 lat)
1. Mróz Pamela Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
2. Wiśniewska Jolanta Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
3. Urbaś Ewelina Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie

Kategoria osób niepełnosprawnych: 800m chłopców
(kategoria wiekowa 16-21 lat)
1. Bubicz Damian Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
2. Ciurysek Damian Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
3. Ładosz Jakub Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie

Kategoria osób niepełnosprawnych: 800m kobiet
(kategoria wiekowa 21 lat i więcej)
1. Grzywaczewska Anna Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Krasnymstawie
2. Szczupak Ewelina Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie
3. Bracha Anna Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie

Kategoria osób niepełnosprawnych: 800m mężczyzn
(kategoria wiekowa 21 lat i więcej)
1. Świder Zbigniew Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie
2. Jaworski Jarosław Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie
3. Kwiatkowski Marcin Dom Pomocy Społecznej w Krasnymstawie

Kolejne Eurobiegi już za rok. Serdecznie zapraszamy!

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     
    Polecane

    DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola