Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Zapiski Krasnostawskie” tom IV już w sprzedaży

Data publikacji: 2013-08-21, Data modyfikacji: 2013-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 

Dnia 13 sierpnia 2013 r. w Sali Konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyła się promocja IV tomu „Zapisek Krasnostawskich”.

W promocji udział wzięli m.in. Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Nowosadzki, prof. dr hab. Mariusz Dubaj, dr hab. Mariusz Korzeniowski, dyrektorzy instytucji kultury i oświaty oraz regionaliści i pasjonaci historii Krasnegostawu.

Promocję rozpoczął występ Patrycji Stojańskiej solistki Strefy Wokalnej KDK, która brawurowo wykonała piosenki „Niech żyje bal” i „Grande Valse Brillante”. Następnie Damian Kozyrski Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury powitał przybyłych gości oraz powiedział, że wydanie „Zapisek Krasnostawskich” po 17 latach przerwy, to jedno z ważniejszych działań KDK i było ono możliwe dzięki owocnej współpracy KDK z Instytutem Historii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także przychylności i wsparciu Burmistrza Krasnegostawu i samorządu Miasta Krasnystaw.

Następnie głos zabrał Burmistrz Krasnegostawu Andrzej Jakubiec, którego przedmową „Zapiski” są opatrzone. Powiedział on, że jest zadowolony, że w Krasnymstawie jest tylu pasjonatów historii oraz, że w wydawnictwie udzielają się pracownicy naukowi z różnych uczelni pochodzący z Krasnegostawu, co daje nadzieję, że w przyszłym roku, ukaże się tom V.

Marek Nowosadzki, który uczestniczył we wszystkich wydaniach „Zapisek Krasnostawskich”, wspomniał m.in. o historii i poprzednich trzech tomach, które były wydawane w latach 1993-1996.

Dr Ryszard Maleszyk, który z ramienia KDK był odpowiedzialny za wydawnictwo, przedstawił pokrótce, co tom IV zawiera, kto jest autorem tekstów oraz kto odpowiada za recenzję książki.

Następnie rozpoczęły się dyskusje, a przybyli na promocję autorzy podpisywali książki i dzielili się swoją wiedzą na temat historii Krasnegostawu.

Książkę w cenie 20 zł można kupić w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie.

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola