Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na Krasnostawskie Prezentacje Teatralne

Data publikacji: 2013-06-06, Data modyfikacji: 2013-06-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników teatru na Krasnostawskie Prezentacje Teatralne „konTAKt”, w ramach których od 8 do 17 czerwca 2013 r. będzie można obejrzeć 4 spektakle teatralnych, przygotowanych przez zawodowe i amatorskie grupy teatralne.

Zaczynamy 8 czerwca o godz. 18.00 na Rynku Miejskim w Krasnymstawie. Spektaklem kabaretowym „Perły i perełki” Grupy Teatralnej „Pokolenie” z Opola Lubelskiego w reżyserii Andrzeja Grabowskiego. Scenariusz spektaklu choć oparty na bajkach Juliana Tuwim i Jana Brzechwy skierowany jest do widza praktycznie w każdy wieku ze wskazaniem na widza dorosłego lub dojrzewającego. Rzepka, Samochwała, Paweł i Gaweł, Tańcowała igła z nitką Pchła Szachrajka w zupełnie nowej odsłonie nie tylko uczą , ale przede wszystkim bawią! W istocie ośmieszają, wykpiwają… nasze zachowania. Z czego się śmiejecie? sami z siebie się śmiejecie! Wstęp wolny.

9 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do Sali Widowiskowej KDK na premierę musicalu „Ostatnia niedziela” przygotowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie na podstawie spektakli „Warszawa” i „Hemar znany i nie znany”. Spektakl pokazuje ostatnią niedzielę przed wybuchem wojny. Odtwarza przed widzem klimat lat 30-tych XX wieku poprzez piosenkę, teksty i taniec z tego okresu. Wstęp na spektakl jest wolny.

W niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00 w Sali Widowiskowej KDK odbędzie się premiera spektaklu „Śluby Panieńskie” wg. Aleksandra Fredry w reżyserii Hovhannesa Aleksanyana w wykonaniu aktorów z „Akademii Młodzieżowej” działającej przy parafii pw. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie. Wstęp wolny.

Na zakończeniu KPT mamy prawdziwą teatralną ucztę – spektakl „Lustro” wg Brunona Szulca w wykonaniu aktorów Sceny Plastycznej KUL. Scenariusz, reżyseria i scenografia – Leszek Mądzik. Spektakl ten to więcej niż odbicie, bardziej potrzeba zajrzenia do wnętrza w sferę emocji, wrażliwości utrwalających silnie piętno obsesji, lęków, fascynacji czy tragicznego losu, które wypełniło krótkie życie Brunona Schulza. Ożywiony obraz przywołujący przeczucia ogarniające tego niepozornego nauczyciela rysunku drohobyckiego gimnazjum pragnie wraz z widzem udać się w tę wędrówkę u której końca jawi się otchłań z niemymi świadkami, których milczenie potęguje dramat człowieka. Spektakl odbędzie 17 czerwca o godz. 18.00 w Sali Widowiskowej KDK. Wstęp wolny.

Tegoroczne Krasnostawskie Prezentacje Teatralne „konTAKt" organizowane są przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Krasnymstawie oraz Parafii pw. Św. Franciszka Ksawerego. Prezentacje odbywają się pod Patronatem Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca.

 

UM Krasnystaw, Źródło artykułu: www.krasnystaw.pl, Autor zdjęć: UM Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola