Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zarażali wiedzą w Krasnymstawie

Data publikacji: 2012-11-02, Data modyfikacji: 2012-11-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Zarażali wiedzą w Krasnymstawie

Tajemniczy wirus zaatakował! Zarażonym może być człowiek w każdym wieku. Objawy to szeroko otwarte oczy i umysł. Wyostrzony słuch. Łaknienie wiedzy i nowych umiejętności. Niespożyta energia. Liczba zarażonych przekroczyła 330 000. A Ty? Zaraziłeś się już wiedzą?

Tym intrygującym wstępem w  dniu 29 października w sali sejmikowej Urzędu Miasta Krasnystaw Tomasz Żmudzki zaingurował spotkanie informacyjno- promocyjne w ramach kampanii poświęconej Priorytetowi IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie lubelskim. W ciepłych słowach skierowanych do obecnego na spotkaniu Burmistrza Krasnegostawu Andrzeja Jakubca prowadzący zaznaczył, że Miasto Krasnystaw postrzegane jest jako miasto wzorcowe z uwagi na to, że w modelowy sposób pozyskuje i wykorzystuje środki finansowe z Unii Europejskiej. Wskazując Krasnystaw jako przykładne miasto rozwijające się dzięki wsparciu UE Urząd Marszałkowski wybrał nasz Urząd Miasta jako miejsce konferencji.

Podczas skierowanej do przedstawicieli krasnostawskich przedszkoli i szkół, jak również jednostek oświatowych powiatu krasnostawskiego i zamojskiego konferencji zaprezentowano prowadzone w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej „Wirus POKL. Zarażeni wiedzą” działania. Następnie Zastępca Wójta Gminy Fajsławice Krzysztof Gałan zaprezentował projekt „Fajsławicki Punkt Wychowania Przedszkolnego”, który pozostaje doskonałym przykładem pomysłowego wykorzystania środków z POKL.  Kolejnym prelegentem był Adam Piejko z Departamentu EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, który przedstawił prezentację stanu wdrażania PO KL w naszym województwie oraz informacje o trwających i planowanych w 2012 konkursach. Spotkanie zakończyła Anna Stelmaszuk z Regionalnego Ośrodka EFS Chełm przedstawiając informacyjno- konsultacyjną ofertę ośrodka.


, Źródło artykułu: http://www.krasnystaw.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

  Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola