Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

DOTACJA I WSPARCIE POMOSTOWE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Data publikacji: 2022-04-03, Data modyfikacji: 2022-04-03
A A AWydrukDrukuj  
 
DOTACJA I WSPARCIE POMOSTOWE NA ROZPOCZĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. realizuje projekt „Lubelski Park Nowych Przedsiębiorców”, którego celem jest zwiększenie liczby nowych i trwałych miejsc pracy w regionie poprzez stworzenie 66 nowych miejsc pracy w 55 nowopowstałych firmach.
Projekt zakłada dostarczenie niezbędnej wiedzy 60 Uczestnikom/Uczestniczkom Projektu oraz udzielenie 55 bezzwrotnych dotacji w wysokości do maksymalnie 23 050,00 zł i wsparcia pomostowego w maksymalnej wysokości 2 800,00 zt przez okres 12 miesięcy.
 
Projekt skierowany jest do osób fizycznych w wieku 30 lat i więcej mieszkających na terenie województwa lubelskiego. Zaplanowane w projekcie kompleksowe wsparcie w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności gospodarczej skierowane jest do osób bezrobotnych (w tym zarejestrowanych w urzędzie jako bezrobotne), biernych zawodowo, ubogich osób pracujących, osób pracujących na umowach krótkoterminowych lub cywilnych, których wynagrodzenie nie przekracza wysokości 120% minimalne go wynagrodzenia. Ze wsparcia skorzystać mogą imigranci, reemigranci oraz osoby odchodzące z rolnictwa.
 
Do udziału w projekcie zachęcane są w szczególności : 
 
• osoby powyżej 50 roku życia;
• kobiety;
• osoby z niepełnosprawnościami;
• osoby długotrwale bezrobotne;
• osoby o niskich kwalifikacjach
• osoby, które utraciły pracę w wyniku epidemii Covid-19
 
 
Ponadto, w ramach Projektu Uczestnicy/Uczestniczki skorzystają z kompleksowego wsparcia :
 
• Szkolenie ABC Przedsiębiorczości — szkolenie grupowe przygotowane do rozpoczęcia i prowadzenia działalności;
• Szkolenie indywidualne — zajęcia pod kątem praktycznych aspektów konstrukcji biznesplanu oraz doradztwo obszarowe wybrane przez Uczestnika/Uczestniczkę Projektu. Celem spotkań indywidualnych będzie wypracowanie kompletnego biznesplanu.
 
Wszelkie informacje dotyczące projektu, w tym przyjmowania zgłoszeń dostępne są   na  stronie   internetowej   lpnt pl.  Zainteresowane   osoby   zachęcamy do kontaktu: tel.: (+48) 780 117 830, e-mail: [email protected].
 
Jednocześnie wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne które odbędzie się 8 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w siedzibie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego S.A. przy ul. Dobrzańskiego 3.
, Źródło artykułu: Urząd Miasta Krasnystaw
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat krasnostawski - powiat w województwie lubelskim z siedzibą w Krasnymstawie. W skład powiatu wchodzą gminy: Fajsławice, Gorzków, Izbica, Krasnystaw, Kraśniczyn, Łopiennik Górny, Rudnik, Siennica Różana i Żółkiewka, zajmując powierzchnię 1067,18 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Wojsławka, Skierbieszowski Park Krajobrazowy oraz rezerwaty przyrody (Głęboka Dolina i Wodny Dół). Do zabytkÓW architektonicznych zaliczają się: zespół zamkowy z Wozownią z XIX wieku, Cerkiew prawosławna z lat 1900-1905 we wsi Krupe, Kaplica grobowa „Grobisko” we wsi Krynica czy Wiatrak Koźlak z II połowy XIX wieku we wsi Tuligłowy.

    Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle, budownictwie, turystyce, handlu i rolnictwie. Na terenie powiatu działają przedsiębiorstwa: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie, CERSANIT IV Sp. Z o.o. Krasnystaw, który wchodzi w skład koncernu Cersanit S.A., "CORA – TEX" S.A. – produkujący odzież wierzchnią  czy cukrownia Krasnystaw.

    Przez powiat przebiega droga krajowa nr 17 będąca częścią drogi międzynarodowej E372.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola